Tema: Automobili
View Single Post
Staro 06.07.2017., 08:35   #30465
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Volvo Cars, the premium car maker, has announced that every Volvo it launches from 2019 will have an electric motor, marking the historic end of cars that only have an internal combustion engine (ICE) and placing electrification at the core of its future business.

https://www.media.volvocars.com/glob...o-all-electric
Oho, baš se generalno spremam kupiti S60 kad izađe dogodine, ako se pokaže dobar.
Dalo bi se po potrebi pričekati još godinu dana, ako ne izbace odmah dobar hibrid/el. verziju od dotičnog.

Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
500 km je već solidna udaljenost ako se ne mora voziti super štedljivo već neki prosjek. Kao i kod ICE brojke na papiru vrlo često nisu ostvarive u stvarnom svijetu. Ili barem u slučaju moje Mazde, ja mogu vozit tako da dostignem tu brojku ali poludit će svi samnom u autu i na cesti oko mene a i šire. Tako da kad i dočekamo takve cifre, treba uzeti u obzir stvarno testiranje i rezultate.
Slažem se za sve izrečeno


Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Ono što je isto zanimljivo kod el. vozila - nedostatak zvuka u odnosu na pješake / ICE vozila. Indirektno se povećava opasnost pobiranja istih.
Da, govorka se o tome već neko vrijeme.
Jedno od najjednostavnijih rješenja je da se naravno ugradi umjetni zvuk za gradsku vožnju, ali koji opet ne bi bio previše glasan i naporan tako da se ipak smanji zvučno onečišćenje po gradovima u odnosu na trenutno stanje.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Tko daje 500+ km (u realnom svijetu)?
Tesla nudi na (naj)skupljim verzijama modela S, mislim da je riječ o nazivnih 530-540km.
A sad koliko je to realan domet, ne znam, no da je i 100km manje mislim da je i dalje već solidna udaljenost s kojom se može baratati.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To je sve kikiriki. Za ovo malo vozila još ok, ne smijem ni zamisliti kako bi izgledalo s više. Liste čekanja na punjenje k'o u bolnicama.
Ok, ali i gradi se s obzirom na broj trenutnih vozila na cestama.
Sa povećanjem potražnje će sigurno porasti i broj punionica.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote