View Single Post
Staro 25.05.2019., 10:02   #116
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ja samo prenosim niz stvari koje sam prokužio na netu surfajući i koje pokazuju malo drugačije stanje od onog koje se propagira u javnosti.


Nisam protiv solarnih panela, dapače, no investicija ako nisi povlašteni kupac i proizvođač tj. dobivaš povlaštenu otkupnu cijenu i garantirani rok otkupa je teško isplativa iako su cijene solarnih panela višestruko pale..


S druge strane nešto što je jeftino i donosi veliku energetsku uštedu a to su solarni kolektori nikako da uđe u zakonsku obavezu kao što je to napravio Izrael, a koliko znamo oni baš ne bacaju novce kroz prozor.


Inače vidim da su ljudi neinofrmirani pa pišu da dolazi inspekcija ako vidi solarne panele. Ja mogu biti na mreži što se tiče priključka električne energije i mogu imati solarne panele, a opet nemaju razloga kao što netko reče da te automatski isključe sa mreže, jer što je iza brojila nikog se ne tiče to je moja privatna stvar sve dok ne vraćam ništa natrag u mrežu, a koliko ćiu ja vući iz mreže je isto moje pravo sve dok se ponašam u skladu s ugovorom a to je da povlačim onoliko koliko sam ugovorom dogovorio ili manje od toga.


Realno gledano s obzirom da postoji više dobavljača električne energije jedini koji se tu pita je HEP opskrba koje održava mrežu i koja u slučaju priklučenja solarnih panela na mrežu ima što za reć.


A evo kakvo je iskustvo iz susjedne nam države:


https://balkangreenenergynews.com/rs...ete-prozjumer/


Ključno u članku je ovo "Od 100% energije mora da se baci 77%"


Ima takvih bisera po cijelom svijetu.
sakomako je offline   Reply With Quote