View Single Post
Staro 12.10.2018., 01:35   #561
slack
Registered User
 
slack's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: hr
Postovi: 21
Nakon dugo vremena prebacio sam se iz plavo (Intel) - zelenog (nVIDIA) u zeleno (AMD) - crveni (ATi/Radeon) tabor.

Ali imam problema vezano uz ponašanje Wraith Prism CPU ventilatora koji se dobije s procesorom, G.SKILL Ripjaws V, F4-3200C16D-16GVKB memorija koja ne ide dalje od 3133 naspram tvornički deklariranih 3200 u sklopu XMP-a je posebna priča.

Dakle, CPU je 2700X, ploča Asus TUF B350-M, zadnji UEFI 4032. Prilikom paljenja računala, očekivano, ventilatori se zahuktaju kao da se radi o serveru, međutim kada uđem u UEFI i podesim ventilatore na silent profil, očekujem da prilikom sljedećeg paljenja ili resetiranja/restartanja računala, ne samo da ventilatori rade nečujno nakon par sekundi ili ulaska u UEFI kao što mi radi na konfiguracijama s Intel procesorom, nego da i prilikom ulaska u Windows 10 sve radi najtiše koliko je moguće s obzirom na silent profil koji sam aktivirao u UEFI-u, a ne da mi svako malo CPU ventilator ima neobjašnjive oscilacije (gledajući u task manager CPU je gotovo u idle mode-u, ne prelazi par posto utilizacije, također ni temperatura nije kritična niti prelazi 60 stupnjeva), to jest spike-ove i to prilikom surfanja i općenito nezahtjevnog rada na računalu

Tako da sam primoran imati instaliran Asusov AI Suite 3 utility koji donekle radi svoj posao kontrole vrtnje ventilatora inače bih bacio procesor sa hladnjakom i ploču kroz prozor jer bez njega se ventilatori vrte kao da se radi nešto zahtjevno, razina buke između standard i turbo moda, budući da UEFI postavke kod ASUS-a zvane Fan Xpert2 vezane uz kontrolu vrtnje ventilatora kao da ne postoje i ničemu ne služe jer ih operativan sustav bilo Windows ili GNU/Linux ne detektira.
slack je offline   Reply With Quote