View Single Post
Staro 28.12.2007., 14:44   #36
michael1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 13
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
SU: Najpametnije ti je svašta isprobati kao što sam ja radio i došao do toga da mi iGO najviše odgovara zbog aplikacije, a VG previše dobro znam da bi se brinuo. iGO mora biti verzija iGO 2006 Plus (Plus je obavezan).

U protivnom gledaj viaGPS 2.3 (može i starije verzije 2.0, 2.1 i 2.2).

Od oba programa možeš naći i standalone i pakete sa PPC uređajima. Možeš ih kupovati i odvojeno. Samo nađi odgovarajući model po cijeni i tvojim zahtjevima. Npr. Imam PPC koji mi služi samo za iGO i ništa drugo. To je glupa stvar ako kupuješ uređaj, ali sam starog HP h5450 dobio, popravio i sada ga tako koristim.

No, nemoj Garmina samo tako odbaciti. Nije mi baš namjera bila hračkati po tome. Samo sam rekao da je karta daleko manje upotrebljiva od gore navedenih. Probaj. Vjerujem da možeš naći i verziju koji ćeš besplatno probati. Isto važi i za ovo gore. Pogledao sam i Dubrovnik u Garminu. To je fantazija naspram VG. Super. Ali ja ne planiram put Dubrovnika u narednih 10 ili više godina. Veni-Vidi-Nikad više.

iGO po najnovijem postoji u ne baš previše legalnoj verziji za PC. Stara je aplikacija i prima starije karte p anije baš previše upotrebljiva, ali čisto da vidiš kako stvar radi. ViaGPS ćeš morat probati na PPC jer ne radi na emulatoru, kao niti novi iGO.

Uglavnom, zanima li te neka isprobavanja, pitaj na PM. Ovo nije mjesto za takva pitanja.

Pa ja sam za razliku od tebe u praksi ispitao i u VG i ne pricam o necem kako izgleda nego kako u stvarnosti radi a to sto Dubrovnik izgleda odlicno pokriven ima sve ulice i prigradska naselja ali ukoliko trebas doci u njega vodi te u traku koja je ustvari izlazna i znaci zabranjeni smjer te sa druge strane sa mosta desno na cestu koja je 50 m ispod, te podatak da je veliki broj ulica samo za pjesake ( Skalini ) a navigacija te vodi u njih i to je manje vise problem svih istina najmanje Garmina i to kako sam vec tu napiso City Navigator karte. Moj prvi susret sa turn by turn navigacijo bio je upravo u VG i nisam se bas vozao po gradu vec sa Plesa produzio prema Zgb i da slucajno nisam znao put bez ikakvih problema i gledanja znakova dosao bi do cilja za razliku od toga bio sam razocaran istim softwareo u Dbk i dan danas samo sa Garminom i to ne AdirRoute kartom vec CN. po izlasku iz aviona u ZL Ćilipi mozes doc do Dbk a da vec po ukljucenju navigacija pronadje poziciju te te dovede bez da na tri mjesta trazi da skrenes lijevo ili desno na duzini od 19 km Dr. ceste D8. Jos moram ispravit tj ukazat na cinjenicu da je kartu Hrvatske koju koristi iGo koji preporucate napravio Navigo sistem dakle proizvodjac AdriaRouta provjeri iz /Glavni izbornik/O programu /Karte i da su starijeg datuma od AR istu koriste svi iz Navngo grupacije, pa je AdriaRoute bolja od iGO, MyGuide,MIO itd.

Neznam razlog ovog Veni-Vidi-Nikad više ali ja nebi to reko za VG i da nisam posovno vezan i tamo sam cesce iako mislim da je ovdje ipak trnutno puno ugodnije jer evo kod mene na taraci je 18,3 Celz. i mogu pit kavu u kratkim rukavima.


Ako nekom treba vec sam naveo da se moze obratiti na PM
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸

Zadnje izmijenjeno od: michael1. 28.12.2007. u 15:07.
michael1 je offline   Reply With Quote