View Single Post
Staro 03.01.2007., 19:47   #20
id39428
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
IBM Thinkpad T60p

Specifikacije:
Core 2 Duo T7200 (4Mb)
Ati Mobility FireGL V5250 256+256 Mb
15"(1400x1050) Flexview
Multiburner DVD-RAM Drive
HDD 100GB 7200 rpm
2GB DDR2 (2x1GB, DDR2 667)
Modem, Gigabit Ethernet, Bluetooth, 3 USB,
Client Security Solution with security chip,
Active Protection System, Fingerprint reader,
težina 2.5kg, 3 godišnje jamstvo

Opis, mišljenje, preporuka, +/- :

Performanse ovog poslovnjaka (mobilne radne stanice) su cisto solidne, npr.
PCMark05 Score: 4580
3DMark05 Score: 3900

Mislim da o kvaliteti konstrukcije ne treba previse govoriti (svi su culi za IBM T-seriju). Nema skripavih zvukova, tipkovnica se ne savija, ekran je nemoguce udubiti pritiskom na poklopac, celicne sarke i nevjerojatno kvalitetni materijali, te mala masa za ovako jak laptop. Takoder tu su trackpoint (nikako da se naviknem) i touchpad (mrvicu premali po mojoj procjeni). Meni osobno je najvece iznenadenje ekran, naime naviknuo sam na widescreen pa sam se kolebao dal da uzmem ovaj model ili dell D820 (samo zbog ekrana),ali rezolucija od 1400x1050 i izvrsna IPS matrica su me odusevile (mada jos uvijek preferiram wide modele). Uz kvalitetan ekran ide i profesionalna graficka kartica ATI FireGL V5250 sa vlastitih 256 MB RAM-a i jos 256 po potrebi uzima od sistemske memorije (to je modificiran X1700), nije predvidena za igranje,ali moze posluziti. Jako dobra stvar je ugraden SATA 100GB disk na 7200 rpm koji je na ibm-u savrseno smjesten tako da ne dolazi do zagrijavanja, a ni 2GB RAM-a nije za baciti. Sto se tice hladenja ono je vrlo dobro rjeseno i nema zagrijavanja ni jednog dijela laptopa, mada je zrak koji izlazi van poprilicno vruc uslijed intenzivnog koristenja. Najveca mana ovog laptopa uz njegovu cijenu je i nedostatak firewire i s-video prikljucka, a takoder je lenovo odlucio izbaciti RS232 prikljucak (nije da je nuzan i znao sam da ga nema, ali meni bi fakat dobro dosao prilikom programiranja mikrokontrolera, stoga oprez). E da, ugraden dvd-rw drive je dosta solidan s obzirom da se radi o laptopu (takoder postoji mogucnost podesavanja brzine u biosu). IBM-ov software je zbilja odlicno zamisljen (najvise sam zadovoljan aplikacijom za upravljanje baterijom), ali trosi nevjerojatno mnogo memorije, pa stoga tko ne treba neka ne instalira. Mogu sad traziti dlaku u jajetu, ali nemam nikakve zamjerke na laptop, uvijek se kvaliteta adekvatno placala (mada ovdje placamo dobrim dijelom i reputaciju).
Ocijeniti ga necu jer bi bilo subjektivno (kao sto to uvijek biva), radije neka svatko sam procijeni iz svega prije navedenog.
id39428 je offline   Reply With Quote