View Single Post
Staro 29.12.2006., 10:46   #21
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
Postavke klijenta


E sad ovdje ce mnogi reci: "Krivo. nesmije biti tako." e pa pricajte sto hocete. meni
je ovako najbolje od svih kombinacija koje sam probao. jednostavna logika: sto vise
konekcija, peerova i upload slotova, to ce mi se vise iskoristavati kapacitet uploada,
odnosno downloada. gumbic za dodatne upload slotove u ovom slucaju nema nikakvog smisla.
itekako ima smisla na brzim vezama!!

protocol encryption treba staviti na enabled (cak i na forced, ako ste iza nekih vrlo "ljutih" firewall-a)
iz jednostavnog razloga, sto je onda sav bittorrent payload kriptiran u SSL (sa HTTPS headerom) tako da NITI JEDAN p2p filter, firewall itd. nece blokirati takve pakete! eventualno po portu, ali nikako nemoze po L7 filteru!

sve ostavite na default, ovo upisivanje vrijednosti 1000 za max connection i connection per torrent je totalni nonsense! ono sto zbilja donosi ubrzanje je

net.max_halfopen: 50 (max 80, za dsl)

nemam vremena da pisem o cemu se tocno radi ovdje, recimo da su to otvorene "poluveze" do torrenta, cekajuci "punu vezu" (uz koju ostvarujete i punu brzinu)

Citiraj:
If you use Windows XP SP2, patch tcpip.sys with LvlLord’s Event ID 4226 Patcher to get better performance.

DO NOT CHANGE THIS OPTION unless you have Windows XP SP2 and have patched tcpip.sys.
buduci da XP SP2 ima limitiran broj outgoing connection-a, potrebno je "hackirati" tcpip.sys - povecati broj maximum outgoing connectiona

u suprotnom cete u admin konzoli (log) vidjeti errore poput 4226 i slicno...
mat, tvoj trud oko tutoriala je pohvalan, ali nemozes staviti max outgoing connections 1000, kada dsl sigurno to nije u stanju progurati, sreca imas router koji vjerovatno ima limit u broju odlaznih connectiona pa on reducira takve softwareske nebuloze

dobar tutorial se nalazi tu:
http://www.johntp.com/2006/04/19/how...s-of-utorrent/

na asihronim vezama bitno je ne preopteretiti upload, treba postaviti otprilike 80% realne brzine uploada (speedtest.net - testirajte svoj realni dl/ul)
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote