View Single Post
Staro 14.03.2006., 17:14   #11
Daj.Hard
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Citiraj:
Autor Američanac
Kako je ovo NEKADA bio stvarno jako dobar forum - neke valjda programske orijentacije su se prilagodile drugim stvarima - postam evo zadnji put ovdje.
Izrada kantene je po mojem skromnom mišljenju jednaka izradi bombe te se radi toga NIJE SMJELA pojaviti kao sticky.
U općoj degradaciji vlastitog razmišljanja a pogotovo prmišljanjima o odgovornosti, zaključujem da ste sada postali forum baljezgarija.
Šteta - postojalo je puno više mogućnosti no niste znali što sa njima.
A ni sa ljudima koji su se zvali forumaši i u to ime ispijali hektolitre piva.
E, di si ti zabrijo stari moj...

Citiraj:
Autor Roller
Možda, al moraš imati na umu da je kantena sama po sebi više "fora" nego što je korisna. Po meni, najgluplji mogući način da se "spojiš".
U čemu je fora? U tome što se radi od limenke nescafe i sl. pa sami sebi dokazujemo kao da od smeća radimo korisne stvari. Nula bodova!
Kanena force is weak in you, young padawan. More valovod study u must.

Citiraj:
Autor Roller
može neko objašnjene na kaj ju kopčam i malo o udaljenosti koju može postić kakaw sw je potreban ako je itd itd
pls
Imaš više načina izrade, pa tako i spajanja, iliti dometa...
1) Turbo jeftin - 0kn košta
Kantica neka + Ralink 25000 bazirana kartica i antena i kabel koji dolazi s njom.

Izbušiš rupicu na kantici po uputama ovdje ili gdje već (www.wifihr.net) te sa antene što je došla s karticom skineš plastiku. Zalemiš vrh gole antene na kantenu.
Gotovo ... imaš gotovu kanticu sa montiranim kabelom i uštekaš ju u bežičnu karticu i to je to.

Ukupno pojačanje je cca 5dBi.

Minus je kratkoća kabela.

2) Jeftina varijanta ... kantena sa montiranim F-konektorom.
Zbog F konektora i 75OHm impedancije, izgubi se dio snage, no stvar radi i dalje okej. F-konektor košta 1kn. Kantenu napraviš po istim uputama kao gore (lemiš, bušiš, itd.)
Tu sad imaš konektor (F) na koji namontiraš antenski kabel (75Ohmski) kolko ti treba, a na drugom kraju ti netko treba zakrimpat (stavit) RPSMA konektor.

Ovo ti dođe: 2 x 1kn F konektor + 2kn/m kabel (RG6U) + 25kn RPSMA konektor

Nedostatak je .. gubitak dijela snage zbog 75OHmske impedancije. Ukupno pojačanje je cca 4dBi (i manje, ovisno o duljini kabela, kabel = gubici).

3) THE Kantena
... sa www.wifihr.net sajta ....
Na kantici je N-konektor te takvu antenu spajaš pomoću "pigtaila" koji ima odgovarajući N-konektor (za antenu) i RPSMA (za PCI karticu, AP ili što već imaš).

Kantena sa Wifihra ima cca 8dBi pojačanje.
N konektor za kanticu košta 25kn
Pigtail (npr. LMR195 3m sa konektorima košta) cca 125kn (25kn + 3x 25kn + 25kn)

THE Kantena = 25kn + Pigtail = 125kn ... total 150kn za finih 8dBi pojačanja.

1) ... radi na cca 200m, oviso o zagušenju u zraku
2) radi na <200m, ovisno o zagušenju
3) radi do 400-500m, ovisno o zagušenju
... ovo su praktične vrijednosti u području Zagreba.

Recimo da na 400m već možeš razmišljat o nekoj drugoj anteni.

Inače, moje iskustvo ... kantena radi super. Skoro badava, a radi svoj poso ko velka.
Daj.Hard je offline   Reply With Quote