View Single Post
Staro 31.10.2015., 07:16   #90
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Kao što rekog Google je tvoj prijatelj evo odluke na Engleskom i to na stranici gdje je to siguran dolument a ne na Wiki stranicama, pa uputite inspektore na ovaj link kada vam dođu a imate samo račun i ništa drugo!

http://europa.eu/rapid/press-release_CJE-12-94_en.htm

http://curia.europa.eu/juris/documents.jsf?num=C-128/11

Nažalost nema na hrvatskom, ali ima na svim ostalim jezicima EU!

Kao što rekoh kada netko ovdje postavi neko pitanje onda mu se neki ljudi izruguju i prave pametni, a umjesto da daju odgovore ovako kao što sam ja dao upućuju te na Google ili ti ljepe razne etikete spominjući telefone raznih zdravstvenih ustanova koje će biti prije njima potrebne nego meni, a samo sam rekao i to još jednom ponavljam nema glupih pitanja ima samo glupih odgovora i to glupih i bahatih ljudi (tipa Zorana Milanovića i sličnih, ali takvih viđam i ovdje na forumu dosta često)!

Odgovor na ovo je MS-ov najam softwera a ne prodaja licenci. A kako onemogučiti vlasnike lincenci da im i dalje softwer služi je primjer da država donese zakon da se iz sigurnosnih razloga zabrani pristup ljudima koji koriste stariji licencirani OS do npr. bankovnih servisa, pa jelte izvolte nabavite licencu ops neće ići jer sud EU nije na strani proizvođača softwera, pa ćemo vam sada nadalje iznajmljivati softwer a ne prodavati licence.

I možete zatvarati teme jer vam se na da raspravljati ili čitati zbog nečijeg načina pisanja, ali vam zato političari i monopolisitičke tvrtke redovno zavrću ruke i vade vam novce iz đepa!

Inače zašto bih smatrao 200 kuna bačenim ako sam licencu kupio od registrirane tvrtke koja uredno posluje sa preprodajom licenci i za to dobio račun. Garancija mi je ista kao i kada kod bilo koje kompanije kupim bilo kakav proizvod, jer ništa nije vječno pa i najveće tvrtke propadaju tu i tamo sjetimo se Enrona i poslovanja naše države s tom kompanijom preko naše famozne poduzetnice koja se naslikavala po novinama i TV i koja nam je obečavala brda i doline neposredno prije kraha kompanije. Dakle teorije zavjere kako netko reče (ako se ne varam mislim da je u igri bile TE Jertovec)!

P.S. Ja sam Jare i cijenim pare koje sam zaradim, a znaš kakvi su oni, uvijek su u pravu i klade se na sigurno!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 31.10.2015. u 08:37. Razlog: dopuna
sakomako je offline   Reply With Quote