View Single Post
Staro 24.08.2015., 20:05   #71
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Ali problem je što je w2000 licenca vezana za računalo i što sad? Na novo računalo nema šanse instalirati w2000, nema drivera,a da se ide na XP nije full kompatibilno. Problem da ne može biti veći. Mislim nije ali treba iskrcati brdo love za ništa ili tražiti po oglasnicima stari rabljeni hardwer.
Ja sam isto imao takav problem u firmi gdje se program (koji je rađeni za windows 2000 i ne radi na ničem drugom) spaja na industrijske PLCeve mjerače temperature preko serijskog porta. Naravno instalacija toga ne postoji jer nitko prije mene nije to niti tražio, a u međuvremenu je i firma propala koja je to napravila. Preko VMware convertera sam napravio kompletni image i prebacio ga na drugu mašinu jer je stara bila na izdisaju, morao neke postavke spromijeniti radi virtualke i srećom sve radi (da kucnem o drvo) na VMware playeru. Da ova šema kojim slučajem nije uspjela bi slijedila izrada novog SW-a što bi u startu odma probilo 6-cifreni iznos pa su u meneđmentu oduševljeni uštedom. Ovo je ustvari priča kako sam si zacementirao posao gdje sad radim
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote