View Single Post
Staro 12.03.2017., 19:02   #11
Blaž
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 97
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
što se tiče poluautomata ako možeš uzmi ovaj: de longi. dolazi u crnoj, crvenoj i srebrnoj boji. cjenovno u hr do cca 2400 kuna nećeš naći bolji. nekad je bio na akciji za 1250 kuna. tolika je i redovna cijena izvan hr. cijene aparata vani znaju biti dosta niže.
Nije bilo crnoga, kupio crveni

Još tražim optimalne postavke, optimalni pritisak (tamping) itd., ali za sada sam zadovoljan. Full brzi stroj, fina kava, fenomenalno izgleda i ništa prostora ne zauzima.

Naravno da sam se odmah bacio na proučavanje svega kao profi barista, lol, i vidim da je velika greška što koristim mljevenu kavu. Zapravo su ljudi takvog mišljenja da je espresso aparat sekundaran naspram kvalitetnog mlinca, bez kojega nejde Kažu da kava nakon što se samelje, u roku 12-15 minuta gubi svoje, te da nema većeg zla od mljevene kave (melje se npr. u italiji, pakira, putuje do nas, stoji na polici itd., to je već kao prastara kava :/ Vjerujem da jesu u pravu, ali zbilja mi se trenutno ne daje još 100€ za mlinac, možda jednog dana.


Za sada mi espresso ispadne mrvu pre gorak za moj gušt, probati ću lakše pritisnuti, ako ne, probati ću sa nižom temperaturom.


Što se aparata tiče, spomenuo bi još da možeš 2 kave istovremeno raditi i da postoje "tajne" postavke gdje se rihta niska/srednja/visoka temperatura, te da se mogu gumbi programirati sa vremenom koliko dugo će ići ekstrakcija.
Blaž je offline   Reply With Quote