View Single Post
Staro 01.04.2018., 16:53   #1327
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Imao sam nekoliko varijanti cherrya, kailh, gateron, outemu...

Poredao bi ih kalih (box) > gateron > outemu > cherry. Naravno, čisto moj dojam.

Treba imat na umu da se zadnjih godinu dve dosta povećao broj switcheva na tržištu i gateron, outemu i kalih su izbacili dosta novih proizvoda i popravili kvalitetu. Nije to kao prije par godina kad je cherry bio king, a svi ostali blijede kopije. Cherryjev glavni problem je što su često jako "scratchy", baš se osjeti pod prstima kao da je netko bubnuo pjesak u kućište. To se najviše se osjeti na linearnima, dok taktilni još prođu ok. Da ne kažem da imaju dosta loš izbor otpora, ili su pretvrdi (green, clear, black) ili premekani (red, brown), a između ništa.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
U svoju obranu niti mene ne zanima previše radi li se o gejming periferiji, dokle god odgovara zahtjevima.
Da nema osvjetljeni razerov znak, sumnjam da bi itko rekao da je to 1337 tipkovnica.

Prije toga sam isto imao gejmersku tipkovnicu, u to vrijeme još nisu ovi danas prihvaćeni brandovi razvikani te sam tek ulazio u ovaj svijet, pa sam kupio na blef cherry smeđu mehaniku pod coolermasterovim imenom. Tipkovnicu sam imao 2 godine, nikakvih problema nije bilo, prodao ju u istovjetnom stanju uz samo blage površinske znakove upotrebe. Nijedan switch nije promijenio zvuk, radila je ko beba.

Jednom prilikom sam onda u dućanu opipavao izloženu perfieriju u dućanu i naletio na ovu razer i kad sam malo popikao, tipkala su mi se izuzetno svidjela, pa sam ju odmah i kupio.

Još uvijek sam vrlo zadovoljan povratnim osjećajem tipki kod nove tipkovnice, ali nakon godine i sitno nisam očekivao da će stara otići. Zapravo je pitanje odgovara li kvaliteta tipkala s imenom razer onim tipkalima na kojima piše kalih - tu bi mogla biti velika razlika
Ma naravno . Osobno imam averziju prema razeru, pa sam možda pregrubo reagirao

Vjerojatno kalih (ili netko drugi po novom) radi za razer, al po razer speckama. Pitanje i koja serija, kalih ima dosta velik izbor switcheva, al ovi novi su mi vrh, imam box black i nisam probao bolji switch do sad

Zadnje izmijenjeno od: nub. 01.04.2018. u 17:01.
nub je offline   Reply With Quote