View Single Post
Staro 20.01.2018., 21:16   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Hlađenje mining prostora ljeti

Nas nekoliko bi možda iznajmili prostor te strpali svoje rigove unutra.
Međutim problem su ljeti vrućine.

Zanima me najbolja solucija za slijedeću situaciju:

- Nadzemna garaža bez prozora, okružena s drugim garažama sa boka, od straga betonom i poviše betonskim platoom. Tipična mala garaža kakve imaju neboderi u podnožju, u sklopu niza garaža. Veličine 12m2, jedini otvor je glavni, gdje su rolo vrata.

- Dovedena trofazna struja (ne znam koliko max ampera/kW propusnost) jer je čovjek imao servis unutra

- Bilo bi cca. 10 rigova unutra, poslagani po policama, malo poviše poda, jedan do drugog

Meni padaju na pamet samo dva rješenja:

1) Napraviti sustav ventilatora sa cijevi i filterom koji dovode zrak iz vani, te napraviti jednu "napu" poviše polica i opet ventilator i cijevi koji to odvode van. Međutim ne znam koliko ima smisla dovoditi unutra ~40 stupnjeva, koliko ovdje zna biti usred ljeta na betonu, bez daška vjetra.

Mislim da bi kartice možda i izdržale to, ali preopteretilo bi ventove, a i sigurno ne bi radile na poželjnim temperaturama (cca. 60)

2) Staviti klimu, dobro izolirati rolo vrata. No mislim da jedna obična kućna klima od 3.5kW ne bi to mogla hladiti.
Neki rigovi troše 500W, neki 700, a neki i 1400W. Uzmimo prosjek od 1000W, to je 10kW koje treba ohladiti, znači 3 kućne klime bi trebale, a onda cijela računica pada u vodu, jer one koštaju + troše struje + dodatno opterećuju strujni vod.

Postoji li treća ili četvrta solucija za koju ne znam ?

Neo-ST je offline   Reply With Quote