View Single Post
Staro 15.09.2021., 20:56   #34
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Gledam cijeli popisnik 2021 (https://popis2021.hr/assets/PDF/Popi...%202021-hr.pdf) i ako na 26 pitanje odaberete NE (namjerno, greškom, ...), 27 NE, 28 NE i 29 Ostali oblici zanimanja. upisnik ode u kupus nema pitanja o Zanimanju, Djelatnosti, Mjestu rada, Načinu putovanja na posao, ALI !!! vas pita u 36 koji su ti izvori rada i trebao bi se vratit logički natrag na 26 pitanje Uglavnom preskočite more pitanja i dopusti vam da završite upitnik.

Uglavnom upitnik je čisto zadovoljavanje forme, nitko nije ni promislio o podacima i postavljanju pitanja, podaci koji će se prikupiti su nikakvi. Žali bože utrošenog novca u izradu popisa i njegovu provedbu digitalnim putem, popisivaču bi to bilo odmah nelogično.

Priroda posla koji radim je prikupljanje podataka od osoba koji su klijenti TDU (tijela državne uprave) u kojem radim (oko 600.000 osoba) i mogu slobodno reći da je ovo baš ništa i da nećemo dobiti ništa i da bi sukladno Talinskoj deklaraciji, RH ima i zna i sve što se pita već se zna u ovom upitniku i ne bi nikoga smjela pitati. Usput imam između ostalih i diplomu PMF koja kaže da ipak malo više znam o Demogeografiji od ostatka stanovništva.
NPR što je sa nefunkcionalnim nekretninama. Pita me imam stan, imam, kolko soba, 3 koliki je stan 65 m2, da li kuhinja ima ili nema 4 m2 ... a gdje su garaže, vozilo, apartman, vikendica, stara kuća od dede, roditelja, supruginih roditelja, ... tamo nema nikoga i tamo nitko nije prijavljen i navratimo s vremena na vrijeme ... svo zeljište koje ne obrađujem niti sam ga ikome dao u najam. Pitanje ima te li 1ha zemljišta je po gospođi postavljeno da bi se razlikovalo ruralno od urbanog stanovništva ?! Alo, pa mislim da bi jednostavnije bilo to tako i pitati.

Uglavnom jako razočaran
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 15.09.2021. u 21:08.
Black Dragon je offline   Reply With Quote