View Single Post
Staro 14.09.2021., 17:27   #9
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Ne sviđa mi se se to rezanje asfalta. Ako već stavljam u zemlju, onda mislim da treba dublje. Radije bih onda kopao. U teoriji bi mogao probušiti ispod, ali ne znam ima li smisla toliko petljati oko toga.



Ideja optike mi se sviđa, ali nisam siguran gdje da to nađem. Mislim na terminirani single link optički kabel dužine cca 35m i odgovarajuće 1Gbps pretvarače LAN>optika. Ima tko kakav link?



Nisam siguran da mi se više petlja s tim alternativnim rješenjima tipa powerline, AP i slično. Ali čisto znatiželje radi, koju brzinu prijenosa podataka bi mogao dobiti sa tim mikrotik cube 60? Dakle stvarnu brzinu, kad recimo kopiram fajl s NAS-a na računalo ili obrnuto...


Pišem s moba pa kratko.
Gledaj elmaž za optičke gotove kabele, ali pazi ti gotovi su patch, nježni su. Ako uzimas za vanjsku montažu trebaš nac nekoga da ti ju terminira, a to će te koštati.
Traži 50m single mode patch kabel sa sc konektorima koji su sad norma + 2 x gbit media convertere.

WiFi link na 60ghz ide full duplex gigabit. Gledaj mikrotik wireless wire. Plug n play. Nije to 'običan wifi', to je upravo "bežični kabel".

Edit, možes preskočit sfp adaptere I uzet direktno media convertere koji imaju 2x sc konektora
U svakom slučaju tada ti treba dupli patch kabel, jedna nit je tx a druga nit je rx. Isto je ako uzmeš sfp sa lc konektorima.
Patch kabeli dolaze već gotovi sa 2 niti.
jp_rv je offline   Reply With Quote