View Single Post
Staro 29.06.2021., 13:33   #5557
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Trebam pomoc iskusnijih sa ebayom...Naime, kupio sam jednu maticnu plocu za koju je prodavac naveo da je neispravna (u opisu naveo samo da ne pali i ne pokazuje znakove zivota ...)ali kad je dosla vidim da je po cijeloj lemljeno, fali nekoliko chipova i na par mjesta je bas jako ostecena. Kupio sam je bas da bi iskoristio neke dijelove ali a obzirom u kakvom je stanju to ce biti jako tesko. Napominjem da prodavac nigdje nije naveo da fale dijelovi i da je ista radeno na njoj a kamoli da je fizicki ostecena. Stavio je samo dvije polumutne slike iz kojih se navedeno tesko do nikako vidi i naveo "ploca ne radi, nema struje i ne daje znakove zivota".
Pitanje je jel imam tu kakve sanse ako dignem dispute s obzirom da je ipak oglasio neispravnu plocu ali zaboravio spomenuti sve.navedeno? Ili da zaboravim na sve i prihvatim da sam popusio? Nije mi cak toliko do novaca.nego me nervira bas ono mucka prevara isplanirana u detalj... Svaki savjet dobro dosao...
Jedino kaj moze ici u tvoju korist je da slike ne odgovaraju predmetu, tj. da se na slikama vide dijelovi koji fale. Tada imas nekakve sanse da dobis refund, jer ce prodavac najvjerojatnije tvrditi da si ti to skinuo....

Deklaracija "For parts" je bas za takve predmete po kojima je lemljeno, koji imaju fizicka ostecenja, fale dijelovi i sl., toga bi trebal biti svjestan kod kupnje. Moj savjet je da trazis detaljne slike, onda uglavnom muljatori odustaju ili opet šalju male, mutne ili nepotpune slike.
Overclock je offline   Reply With Quote