View Single Post
Staro 16.01.2021., 18:22   #24
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
...
Da sad ne quoteam dio po dio.

Niti jedan disk se nece koristiti, tj oba ce se spojiti jednom tjedno da se prebace na njih slike i dokumenti s mobitela/laptopa.

Stvar je i love jer (bubnut cu pa me ispravi) a kucista kostaju 300kn, a nas kosta 2kkn+, i na to UPS. Stvar je i prenosivosti jer 2 diska (jos ako su 2.5) strpam u ruksak,, a ovo mi je dodatna kanta. Stvar je i da ne zelim da neke stvari budu na mreznom disku dostupne svima na mrezi. Vjerojatno to mogu sloziti na NASu ali stvarno nemam volje. I na kraju znam da ce u tom slucaju i sama kupnja i instalacija oduziti na x tjedana jer cu sve pet puta morati prouciti i onda jos instalacija, pa cu nes krivo skuziti, pa ovako, pa onako. Nemam slobodan dan u tjednu da se sjednem i pozabavim s time, nije mi to bas nesto ni napeto iskreno, i zato trazim najjednostavniji moguci backup.
Ponovit cu, da imam 20godina, OK. Ovak, neda mi se stari, skuzi me jebemu Znaci dva diska koji su odvojeni su mi dovoljni backup, ako prdnu oba u isto vrijeme, e jebi ga onda. Htio sam RAID jer mi se ne da dva put kopirati.

Hvala svima na savjetima, naucio sam nes i znam otkud dalje krenuti ako se odlucim za nesto ozbiljnije.

I sad ako moze jos samo preporuka diska i ladice ili seta pa da finalizram to sto sam odlucio
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Eno mu u kolege stari DNS-320 nas, nije u cvijetu mladosti i po perfomansama / mogućnostima ali je rel. jeftino pa se može poigrati i vidjeti jeli mu treba tako nešto.
Ako treba onda neka slaže ili kupuje gotovo novo.
Ma znam da mi ne treba
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Malo smo zaglibili preduboko O
Bome
hash je offline   Reply With Quote