View Single Post
Staro 15.01.2021., 21:06   #10
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Dok sam bio šef ITa u jednoj javnoj instituciji, dosta često su znali kihnuti u NASu diskovi, sam NAS bi poslao mail da je jedan HDD crkao, izbacio bi se jedan krepan disk ubacio drugi i sve bi radilo OK. Sad krepavanje RAID kontrolera, e to mi je problematično. Koruptirani podaci na izvorniku i kopiji ... 1 i 4 ti rezultiraju ničim ...

Krepavanje 2 ili 3 su OK, 2 i 3 istovremeno imaju rezultat kao 1 i 4, dakle nemaš niš, dobro ako skužiš na vrijeme da 1 zeza, možda budeš imao nešto. Obično se skuži po slikama (NEMOJ TO UZET KAO "TO JE TAKO" !!!!), iskustveno, slike (rasterske, jpg i slični formati) počnu dobivati one crtice raznih boja jer to u proletu vidiš, skužiž i po dokumentima, ali ih treba otvarati, a slike u nekom pregledniku odma ih vidiš more pa skužiš ...

SetH - NEMOJ me ubiti
DNS - 320 Dlink je OK NAS, samo da bi ga koristio sa Win10 kao mrežni drive ili ga imati na Share, moraš u Uključivanje i isključivanje značajki sustava Windows ukopčati podršku za zajedničko korištenje datoteka SMB 1.0/CIFS TO je stari SUPER ! NAS (ali malo mu je softwerska podrška stala, pa se moraš tako snalaziti). U lokalnim uredima po terenu gdje je su mi 3 - 4 čovjeka sjedila imao sam te NASove, ni jedan nije krepao.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 15.01.2021. u 21:16.
Black Dragon je offline   Reply With Quote