View Single Post
Staro 04.12.2021., 06:52   #9273
Razbibojnik
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 2
Dobri ljudi, molim Vas za savjet ili bar kakvu toplu riječ

Imam sljedeće:

intel i5 6500, 3,2GhZ
MSI B150M Mortar, s 1151
Crucial RAM 8GB DDR4 2133MhZ
RX 480 RS GDDR5 4GB
Fortron Raider S 650W

ovo računalo je složeno krajem 2016. no i dalje dobro do odlično služi za sve moje potrebe osim jedne stvari koja mi ide na živce i ozbiljno ometa u poslu i životu.

Naime koristim Blender da proizvedem vizualizacije prostora i predmeta, ništa super zahtjevno i veliko, ali opet, nije ni šala i pokazalo se jako bitno za moj mali posao. Također u zadnje vrijeme se bacam u sculpting, većinom za zabavu i wargaming svrhe. Nemam nekih specijalnih zamjerki kako mi općenito Blender (ili drugi software ili igre rade) osim što ova grafička nije kompatibilna sa Blenderom i vjerujem da me to ozbiljno ometa kad dođe tren da izbacim render.

Htio bi izbjeći kupovati novi komp ovaj tren, pa me zanima ima li netko ideju kako kirurški precizno nadogradit gore navedenu konfiguraciju sa time da je jedina stvar za koju znam da moram/želim promjenit je grafička i to najbolje na nekakvu nvidiu (zbog kompatibilnosti sa Blenderom).

Želim biti u stanju koristiti GPU za renderiranje, i nastaviti koristiti drugi bitni software na razumno ugodan način (solidworks, autocad najviše) još neko kraće do srednje vrijeme.

Buđet... recimo 3000 kn i rastezljiv je poput tajica, tako da ako je jako bitno može bit veći, ali ima inherentnu želju maksimalno se smanjit koliko je god moguće. Htio bi izbjeći prevelike investicije sad obzirom da su cijene neuračunljive i nadam se boljim vremenima, a i objektivno ne bih poduzimao ništa ATM da nema situacije sa nekompatibilnosti.

Hvala
Razbibojnik je offline   Reply With Quote