View Single Post
Staro 07.03.2021., 15:07   #4335
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Iskreno, vidimo po AMD-ovom primjeru da nofci nisu sve, niti uvijek moraju imati najnovije tehnologije, jer Zen 3 s kojim sad Rocket Lake muku muči, je još uvijek na istom 7nm procesu, ali je bolja arhitektura u pitanju. Može Intel komotno zakupiti sve što TSMC nudi, ali proizvodni proces je samo dio priče, a bez uistinu inovativne nove mikroarhitekture, opet lutaju u vlastitoj magli. Evo, zadnjih godinu dana smo komentirali poteze koji su bili vezani uz Rocket Lake, napredna 10nm jezgra složena na provjerni 14nm proces i to bude prema Intelovim riječima ubijalo, jer na taj način spajaju najbolje od dva svijeta. Samo jebiga, jedno su njihove želje, čestitke i pozdravi, dok je realnost sasvim drukčija.

IMHO, Intel će se vratiti u velikom stilu, pod uvjetom da su s novim CEO-om na čelu stvarno počeli raditi na novim rješenjima i ako ponovno krenu IDF putem i svaki put kad nešto najave, odmah imaju konkretan proizvod koji svi novinari mogu vidjeti na djelu ili isprobati, a ne da se ko dosad šalju .pptx/.pdf datoteke u stilu "majke mi, ovo 100% radi, samo nemojte pitati kako i na koju foru". Mislim, svi znamo da do 2023./2024. nemaju ništa s čime bi ozbiljno mogli ugroziti AMD na bilo kojem polju, dok su od nekih (npr. HEDT) kompletno odustali. Opet s druge strane, današnji AMD nije ista firma ko u Athlon64 vrijeme, tako da ovaj put čak i ako Intel ponovno krene s podmićivanjem svih živih i mogućih, zakupljivanjem kapaciteta tek toliko da drugi ne mogu do njih i tome slične pizdarije - ovaj put bude malo teže prošlo, jer prvo se trebaju iskopati iz rupe u koju su sami upali, pa tek onda dostići konkurenciju, koja danas nije samo AMD i naposljetku krenuti u nadmašivanje.

Sudeći premu svemu dosad viđenom i plasiranom na tržište, prošlo bude 10 godina od prve Ryzen generacije do Intelove možebitne konkurencije i to, ako sve odrade kak spada po planu i programu.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 07.03.2021. u 15:14.
The Exiled je offline   Reply With Quote