View Single Post
Staro 24.01.2014., 17:12   #76
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Tema mi se sviđa jer uglavnom pišu oni koji su promjenili par mjesta pa imaju iskustva. Evo da i ja napišem koju.

I ja sam promjenio par mjesta ali sam na zadnjem pokusaju failovao totalno.

Dobio sam posao u jednoj firmi koja se bavi odrzavanjem i servisom medicinske opreme (ultrazvucni aparati, kojekakvi skeneri, laparaskopski aparati i slicno). U sustini na tom radnom mjestu bi trebao da radi iskusan tehnicar (dakle 4 razreda srednje skole, elektrotehnicke neki od smjerova slabe struje, po mogucnosti elektronika). Dospio sam tu i dosadjivao se najstrasnije i kada nesto dodje rjesavao u roku dan-dva-tri u zavisnosti koliko je djelovima i elektronskim komponentama trebalo da dodju do mene.
Ljudi su se bukvalno smijali kad su vidjeli sta sam sve popravio, sto me je nerviaralo jer su time na neki nacin iskazivali cudjenje i nevjericu. Mislim, koji qrac si me trazio ako ne vjerujes da je moguce srediti takve stvari (bilo je i uredjaja koji su otpisani prije vise od godinu dana unazad, a cija je trzisna vrijednost i po 15+k €). U sustini za bilo koga ko je ikad radio tako nesto posao nije bio nista posebno jer sam za sve uredjaje dobijao uredne servisne knjige, seme i sve sto mi je trebalo jer je doticna firma generalni zastupnik za svu tu robu.
Radio sam jako kratko (nepun mjesec) i kada sam rekao da zelim ici dalje sef me pozove u kancelariju da porazgovaramo. Nakon visesatnog nagovaranja me je pitao "Sta je to ispod cega ti ne pristao da radis ovde?" misleci na platu. Bubnem ja cifru za koju sam mislio da nece nikako prihvatiti, a on pogleda u mene, upisao jos malo veci iznos od onog kojeg sam trazio i okrenu mi ugovor i rece "Potpisi". Ono sto sam ja trazio je bilo duplo vise od tadasnje prosjecne plate u BiH. Na kraju sam i to odbio jer sam trebao vremena da se spremim za prijavu na konkurs za firmu na koju sam ciljao.
Prosao sam par krugova testiranja u toj firmi na koju sam od pocetka ciljao i uspio doci do toga da me pozovu na razgovor. Firma je u Beogradu, na taj finalni razgovor smo prosli dva momka iz Beograda i ja. Na razgovoru sve odlicno, super, bio sam prezadovoljan vidjenimm i onim o cemu smo razgovarali osim jedne stvari. PLATE! Znao sam da plata tu nece ni blizu onoga sto sam odbio u predjasnjoj firmi, ali sam se zaledio kad cuo iznos. 400 jebenih €. Tako da sam i od toga odustao i sada opet sve ide iz pocetka, na birou sam i redovno tabirim konkurse.

Mada, kako stvari stoje, mislim da cu ili poceti raditi za samog sebe (sa jos dvojicom kolega) ili cu zapaliti negdje vani jer je ovo previse nazadna sredina za nasu struku.

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 24.01.2014. u 17:19.
Milentije je offline   Reply With Quote