View Single Post
Staro 24.01.2014., 15:30   #68
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uopće se ne čudim kaj mafija, kriminalci, uhljebi (neovisno o stranci) i slični žmukleri u ovoj zemlji su na tako visokim pozicijama kada ljudi razmišljaju na ovakav način. Ti sigurno nisi završio neki pošteni faks (iako sumnjam da si uopce i prismrdio faksu) di si se trebao iskrviti sa labosima, ispitima i slično...nisi nikad učio npr. po 3-4 mjeseca (10-12) sati dnevno za jedan ispit čim imaš ovakve izjave. Dapače tvoja izjava je zapravo suština cijelog problema u ovoj truloj, jadnoj državi...

Nemoj me krivo shvatiti, apsolutno imaš pravo na svoje mišljenje ali ubuduće te molim da zadržiš takve pizdarije za sebe.

Faks = networking....o bože dragi

Isto tako zahvaljujem što radiš majmune od nas koji smo se krvili očito bezveze kad smo to mogli jednostavno iz "jutjubat"

Sad opet čitam i nevjerujem da uopće odgovaram nekom takvome.....btw. ako si trolao i debilirao se nema frke samo reci odmah povlačim sve kaj sam rekao....

Tebi bas zelim odgovoriti direktno, bez multiquotea...

Dakle, idemo redom...

1. Zavrsio sam FER, smjer Automatika i racunalni inzenjering, koji se smatra objektivno najtezim smjerom na FERu... Tolko o tome dal sam prismrdio ili nisam...

2. Radio sam u nekoliko renomiranih IT tvrtki u Hrvatskoj koje rade sa najjacim korisnicima (banke, telekomi) kao tehnicki konzultant aka. presales consultant... Trenutno sam IT Manager u relativno velikoj USA softverskoj kompaniji i vodim tim koji se brine o cjelokupnom IT-u firme za 350 ljudi, radim direktno sa CEO, COO i raznim direktorima koji su prilicno visoko rangirani (odmah ispod C-class funkcija) i provodim njihove zamisli u djela... Recimo da svoj posao dozivljavam jako ozbiljno i da radim nekad i po 70-80 sati tjedno... Pored svega toga, mogu reci da imam kompetitivna znanja koja su u ovoj drzavi potpuno nepotrebna i koja mogu jedino unovciti preko bare...

3. Sto se tice projekata koje sam vodio, o njima mozes samo sanjati u Hrvatskoj jer nit smo na tom stupnju razvoja, nit cemo bit u sljedecih 5-6 godina...

4. Networking je doslovno najbitniji smisao faxa, sto mislis, cemu one silne Gamma-Theta-Pi bratstva po prestiznim fakultetima vani? Da bi pili unedogled? Je, mozda, ali ono puno bitnije - da bi kasnije suradjivali sa tim ljudima... Jedna razlika izmedju naseg fakultetskog obrazovanja i njihovog - oni svoje masno placaju, sto znaci da ne zele raditi za kikiriki... Mi smo nase dobili for free i naravno da nije na cijeni jedan inzenjer elektrotehnike ili nedajboze profesor engleskog jezika...

4a. Drugi jako bitan parametar je drilanje - sa svim tim labosima koje si morao napisati si se naucio pisati dokumentaciju, naucio si razmisljati i citati iz grafova (pricam o tehnickim strukama) i mozda najbitnije od svega - naucio si kako uciti... Bas kako sam napisao - naucio si kako uciti... Doslovno svo strucno znanje koje si stekao na faxu je apsolutno beskorisno i cim diplomiras ga mozes komotno zaboravit... No, ono sto ces nauciti na poslu je puno bitnije za kasniji razvoj, a tu onda pricamo o certifikacijama...

5. Ako te nesto interesira, naucit ces to mimo faxa... Primjer toga je recimo moj dobar frend koji je naucio programirati za Apple platformu u manje od dvije godine i samostalno razvija iOS aplikacije... Napominjem da prije toga nije znao niti sto je programski jezik, no eto, zanimalo ga je i krenuo je raditi po tome danonocno dok nije naucio i sada zivi od toga...


Tako, kao sto vidis, i kao sto su ti mnogi potvrdili, niti se salim, niti pricam gluposti...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote