View Single Post
Staro 15.01.2012., 13:59   #1
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,944
Reparacija oštećenih HDD-a

Imao sam sad zaredom 2 laptopa s oštećenim HDD-ovima.

Jedan je bio s WD blue 320gb HDD i pokazivao je grešku ERROR/STATUS CODE: 0007 ( programom Data lifeguard diagnostic za WD diskove ).

I onda sam pokrenuo extended test koji je proskenirao HDD jos jednom i popravio hard disk.
U medjuvremenu kolega je kupio novi disk i novi smo stavili unutra a ovaj je sad vani, ali sam poprilicno siguran da je ispravan pošto sam nakon extended testa opet provrtio test i pokazalo je da je disk ispravan.




Drugi laptop koji sam imam kod sebe ima unutra Hitachi isto 320 gb HDD i programom za hitachi/ibm preko hirens boot cd-a detektiralo je reading errore i da je disk "shocked" (tj valjda mu je laptop pao na pod ili nesto).
Onda sam neki programom (ako nekog zanima pogledat cu) proskenirao i nasao je brdo bad sector, istim programom sam zapisao 0 na hdd (full zero fill format).
I sad trenutno HDD Regenerator vrti vec kakvih 5 sati koji popravlja bad sectore, poprilično brzo je došao na kakvih 60% (za 1.5 sat) i sad je vec 3.5 sata na 60-62.58% i dosad je našao i popravio 1614 bad sectora.


Već sam jednom prije 2 diska popravio ali po 80 gb i ti je bilo relativno brzo jedno 6-7 sati.

Zanima me vaše mišljenje o tim repariranim diskovima i općenito koje programe koristite za to, ako to radite.

Zadnje izmijenjeno od: kasko. 15.01.2012. u 14:06.
kasko je offline   Reply With Quote