View Single Post
Staro 27.03.2010., 20:39   #98
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Mogu nešto pitati? GTX470 vani košta 359 eura s porezom,znači 2600kn,točno kako sam mali ja napisao neku stranicu prije,bez da sam i gledao,što i nije tako strašno za karticu koja se tek pojavila,ili se nije pojavila - a bude se.

Jača je 10-15% od 5850 na svim rivjuima koje sam pročitao,a bilo ih je bar 5, svi odreda pišu da je 92c loada normalno zagrijavanje i da je Fermi dizajniran da mu to bude normalna radna temperatura,na HW Canucksima čini mi se da pišu i o tišini coolera koja je zabrinjavajuća i nevjerojatna,te da bi ga trebalo pojačati s obzirom na temperaturu.

Dojma sam da smo svi čitali,a malo tko razumio,što je na kraju istina u vezi ove kartice.

Moje pitanje je,što je tu FAIL o kojem se tako jako priča?! Mislim,meni svejedno nVidia ili ATi,dapače..najrađe bi da izađe Voodoo10 i sve ih pomete ,ali not gonna happen. Pa čisto pitam,kartica je nova,dan-dva stara,cijena je skroz pristojna za nVidiju i njen bezobrazluk,359 eura uopće nije strašno ako će toliko koštati kod nas,pa 5850 su preko 2 000kn u 90% trgovina i to 6mj nakon izlaska.

Sve je po meni na mjestu ovako,trezvenije sagledano. Kakav bumerang? Pa tek su izbacili karticu na tržište,ili još nisu,jer je nema na čemu,newegg-u? Ma dajte ljudi.

A šta je bilo kad je vladala opća nestašica serije 5? Ista stvar,pa se situacija popravila i ustabilila. Ja samo kažem,dajte im šansu,to je sve.

Ova naklapanja u stilu mcG-ovog monodijaloga,zabavaljaju narod,ali su - naklapanja. Govorim o GTX470,kartica je jača od 5850,i košta "razumno" više od 5850,za trenutak izdavanja i s obzirom na predatorsko određenje cijene i grabu koja će sigurno zavladati,neovisno šta mi pisali. Ja opet pitam,gdje je FAIL na kartici koja je tek izašla,ili koja je tek rivjuirana?

Pa nije ni dobila šansu da FAILa?! Ja mislim da itekako ima potencijala, pogotovo kroz kakvih 3-5mj. Druga stvar tko će to platiti,i da li se isplati - ali s obzirom da 5850 ne košta baš nova 1500kn u trgovini,nije baš isključeno i da se ne isplati.

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=Radeon+5850

Dok god 5850 bude oko 2 000kn,ja Vam kažem da 359 eura s mWst-om unutra nije puno za GTX470. Kad 5850 padne na 1700 ili manje kuna za novu,onda možemo razgovarati o 1 000kn razlike,i tko će to platiti,kako sam i napisao prije 2 str. Da je lud.



http://www.hardwarecanucks.com/forum...review-32.html

With an SRP of $349 backed up by some great performance increases over the HD 5850, we believe the GTX 470 has set itself up to be the new price / performance leader in the current market. Yes, there are a few wrinkles in the fabric of perfection (power consumption and heat) and ATI may still cut their prices but it is a relief to finally see some competition in this price bracket in particular. We’re actually more excited about the GTX 470 than the GTX 480 simply because NVIDIA did something not many thought they could achieve: beat ATI in the all-important performance per dollar category.

Naglašava se potrošnja i zagrijavanje u loadu,nitko ne spominje buku,upravo je možda to i problem,što su išli na tišinu pa imaju 92c loada. A sjetimo se dragi hipokriti kako su se grijale 4870 po izlasku,pa tek referentne 4890 ?!

Pa omega im se smijao na sobitzi,mogao je peći kokoš na njoj. Sagledajte stvari malo realnije,to je sve..zaletavate se.

Ali kako rekoh,otkad je nVidia upropastila 3DFX,tj. kupila pa upropastila ili obrnuto,uopće nije bitno,što se mene tiče mogu se ugasiti..samo treba stvari realnije gledati.
thedream je offline   Reply With Quote