View Single Post
Staro 25.06.2019., 22:50   #6478
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
A koji to vazan posao na kompu obavljas sa CB ?
Možda Brko i ne koristi, ali Cinebench se često pogrešno navodi kao sintetički test iako se radi o Cinema4D render-engineu, odnosno konkretnom 3D softveru i primjeni a može poslužiti i kao dobar pokazatelj kako se ponašaju i ostali CPU-render enginei. Ostali benchmarci te vrste (npr. V-Ray ili Corona) još nisu toliko popularni u testiranjima jer su se pojavili tek zadnjih par godina (prvi Cinebench je izašao skoro prije 20 godina). Render-engine je, za razliku od igara i ostalog softvera, jako dobro optimiziran jer mu je to upravo i cilj - iz CPU-a izvući maksimum odnosno izračunati sliku što prije. Naravno, svi ti rezultati se mogu u omjeru prenijeti i na bilo koji dobro napisan multi-threaded softver.

Citiraj:
Autor Manuel Calacera Pregled postova
Ovako jedino što mi pada na pamet gdje bi zen 2 mogao "razočarati" (naspram očekivanja) je all core overclock tj. da se ne poklapa sa max boost taktovima najjačih modela (odnosno nekih 100mhz ispod istih) kako je bilo do sada. Znači prema dosadašnjim iskustvima max bi bio 4.6ghz-4.7ghz, s tim da to nebi mogao svaki primjerak, nego bi većina furala 4.4-4.5ghz. Ako bude ispod toga - "razoĆarenje" u masama
Ja ni sa 4.39 ne bi bio razoĆaran ... uz sva ostala poboljšanja, 3900X bi se mogao vrlo lako približiti TR 1950X.
Ka'će taj 07.07., jel prima Uzi narudžbe ?
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote