View Single Post
Staro 12.07.2018., 17:03   #18
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
OK,nakon dva tjedna kanta se vratila sa servisa, u dućanu mi je rečeno da je MB bio vriti te da je sad novi ugrađen (što vjerujem jer sam dobio kutiju sa novom naljepnicom od uvoznika).
Dođem doma, kresnem, uđem u bios, namjestim memu na 2933 sa svim default tajminzima, jedino dignem napon za memu na 1,35V, isključim paralel i serial port, namjestim ventove onak kak mi paše, ostalo sve default.
Gledam, bios javlja proc voltažu 1,4V (postavka auto).
Sejvam sve, boot u windoze, pustim da pokupi ažuriranja, pa restart.
Ponovo pokrenem, sve šljaka, dignem cpuid hwmonitor i hwinfo64, pokrenem prime95, pola sata melje, pratim temp i voltaže proca, temp 62 ° (arctic freezer 64 v1), no voltaža pod opterećenjem 1,396V.
Odem ponovo u bios, stavim 1,3V, ponovo pokrenem prime, obadva programa (kao bios) i dalje javljaju 1,396V.

Kak da dobijem 1,3V (ili manje) pod opterećenjem, pošto mi se čini da koliko god u biosu namjestim i dalje je 1,4V (koliko čitam po webu 2200G sa 1,4V brije na 4GHz bez problema)?

BTW: Msi B350m Mortar nema u biosu opcije za ocanje grafike. Ryzen Master nudi opcije, no nemam baš muda s tim petljati. Ono mislim, ak bios špera ocanje kak bi onda nekakva skripta to omogućavala...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote