View Single Post
Staro 27.06.2011., 20:13   #31
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Prijatelj mi ga donio iz Amerike za 114$ Na Amazon cijenu dodaj poštarinu+carinu barem 300kn.

Stvar je za knjige super! Nije niti približno sofisticiran poput nekog tableta, ali ona uska branša koju pokriva radi savršeno. Pod tim mislim da na knjige u .mobi formatu, kojima slobodno prilagođavaš font, veličinu, prored... Za to je savršen, ekran je praktički identičan pravoj stvari, nema mrtvog kuta, milina! Ljudi bi rado da je veći, a meni je ok kad je ovoliki... Taman mi stane u jednu ruku, i čitak je bez ikakvih problema, veličina fonta na default.

Iako ima PDF podršku, to je nakelemljeno i nemoj se oslanjati na to. Font je obično presitan i nema nikakav text re-flow. Ja sam postigao da mi je većina knjiga u pdf-u čitka ako okrenem ekran vodoravno pa mi stane oko trećina stranice.

Možeš sve to konvertirati pomoću programa Calibre, ali pri konverziji iz pdf-a zna ubacivati ime pisca i sve ostalo iz headera i footera unutar teksta i to je sve gnjavaža otklanjati regularnim izrazima (a brojeve stranica niti ne možeš...). Konvertija iz epub formata prolazi glatko.

Za ostalo nije. Kao podržava internet, ali to je sve sranje i puno lošije od prosječnog smartphonea. Za neki profesionalni rad je prespor i navigacija je prespora (screen refresh je oko pola sekunde).

Ukratko, za knjige u .mobi formatu totalno ludilo, genijalna stvar, za sve ostalo popriličan drek. Ja sam vrlo zadovoljan s njime
Jackson je offline   Reply With Quote