View Single Post
Staro 01.12.2019., 12:43   #1673
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Pozdrav bojsi..
Posto sam rijesio svoju konfu, gledam nesto znacajno manje po gabaritima.. Znaci situacija je malo specificna.

Intel NUC sam gledao, al otpada, posto je dost skup, zapravo neopravdano skup..
Uglavnom, opcija bi bila, SFF PC, recimo, Asrock deskmini 300 baziran na AMD platformi sa R5 3400g procom, kod UZIJA je trenutno nedostupno; sljedeca alternativa je, Deskmini 310 al u intel varijanti, tu bi mozda isao proc i5 8400 koji bi bio idealan, samo i dost skuplje spram deskmini 300 amd platforme sa 3400g procom.

Sljedece opcija je isto SFF PC, GIGABYTE PC Barebone Intel H310, cijena oko 1200kn i tu bi bila opcija i5 8400..

Jos jedna opcija mi preostaje slaganje desk kompa, al uz uvjet da su sto manji gabariti kucista, tu bih isto ubacio R5 3400g, neko napajanje (200-300w) ram i ploca.
E sad, gledam da bih kupio kod nas (gotovina) samo sad ne znam koju bih plocu uzeo za AM4 tj koji cipset bi bio najidealniji za 3400g proc.

Kuciste mi je veci problem kao i dobavljivost kod nas ovih ultra mini ploca am4.

U slucaju ako ne uzmem neki SFF PC, dal postoji mogucnost da se slozi komp do 3500kn max?
Recimo neka varijanta, am4 ploca itx ili koja je najmanja dostupna po gabaritima kod nas, r5 3400g, 16gb rama, neko nezahtjevno (200-300w) napajanje i kuciste jako malih dimenzija u koji bi ugurali neku itx plocu, grafa mi ne treba, znaci dovoljna je integrirana..

Konfa bi sluzila za surfanje, filmovi (4K) muzika, office. Znaci trazim veliku zvijer u malom pakiranju
Ima gotovih rjesenja, Intel NUC, al masno (ono sto mene zanima) kosta, blizu 7tkn.. Daleko jeftinija alternativa tom NUCu bi bila Desk mini serija 300/310 sa punokrvnim desk.procesorima.

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 01.12.2019. u 12:50.
zvonac je offline   Reply With Quote