View Single Post
Staro 05.02.2017., 09:48   #87
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Mali update s moje strane.

Na kraju sam se odlucio za aktivne zvucnike, jer sam kratko imao home theatre sustav, i jednostavno mi je premala soba i stol za svu tu masineriju...

Ali je i taj home theatre sustav pokazao koliko moji X-230 nemaju srednje tonove... da je to zalosno.

Uglavnom sljedeci korak je bio kupovina bolje zvucne. ALC 1150 vjerojatno je veliki korak naprijed u odnosu na prijasnja on board rjesenja, ali sam povoljno nasao rabljenu X-Fi Titanium Fatal1ty.

Razlika u slusanju muzike izmedju X-Fi i ALC 1150 je ocita. U igrama nisam puno primjetio, pa ko misli iskljucivo gejmati, nema mozda potrebe mjenjati.

A najbolji dio je sto je X-Fi pokazao svu limitiranost mojih zvucnika... Ako znate onaj osjecaj kad slusate muziku i osjetite "sad ce me obuzet toplina zvuka i proc trnci.." e pa s Logitechom dobijete taj osjecaj, ali se toplina zvuka i trnci nikad ne dogode... jednostavno ko da vam neko odreze muziku taman pred najbolji dio iskustva.

I sad me muci jedna dilema... Svi jako hvale taj Z623 THX, ali se bojim da je to cisto marketing gimmick... kao svi ga hvale, pa cu i ja... Jel ih ima netko?

Ono na sto puno vise naginjem su Mackie CR3 ili mozda cak MR6mk3 koji su sad na akciji dosta spusteni.

Eventualna treca opcija je preko neta naruciti Arion Legacy 550, ali dostave za zvucnike previse kostaju.

Edit:
Evo nasao sam iskren review Z623 i oni ispadaju iz utrke.
"The z623's are pretty awful, better than the Logitech z313 in stock form, but it's pretty bad.
Turns music into movie special effects.
Treble is spiky and headache inducing in the dog whistle range.
I've now got a massive headache from the treble. Fuck this shit, I'm done. "

Review Z623

Edit2:
Iz ciste znatizelje sam isao procitati i review Z313, i nasao na jako zanimljiv graf i komentar
"Sweet Baby Jesus... 15dB bass boost, 10dB treble boost. I'm not sure what the 400-900Hz range ever did to Logitech, but they fucking hate it."
Znaci ono sto mi sljedece slijedi, pokusati izvuci maximum iz svojih X-230 sa EQ-om, posto ispada da Logitechovi zvucnici mogu reproducirati te frekvencije, ali su podeseni da ih stisaju??

Edit3:
Koristenje Z313 postavki mi nikako nije pasalo, ali cim sam stavio Z623 postavke (sto je vjerojatno jako krivo jer bi trebali biti puno kvalitetniji od mojih) vec sam dobio puno topliji zvuk... Cak i slusljiv.
I dalje cu kupiti nove zvucnike, ali je zabavno se igrati s ovima i pokusavat izvuci maksimum.

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 05.02.2017. u 11:08.
Elven je offline   Reply With Quote