View Single Post
Staro 07.05.2009., 16:33   #49
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Sisa oce rec da kolko god wata, kilowata bilo napisano, za 100 ojra on nema ni pola te snage

Kao sto walbi kaze, malo po malo kupovat, najprije neke sistemcice napred a onda sub, a koji sub to ovisi kaj voliš, ili si bego pa imas nekog saundstrima, dd-a, za nabijacinu ili uzmes nesto manje sto provjereno lijepo svira...Recimo neki DLS
Aha,tnx. Ma mislim,nisam primjetio do sad ni da trese,ni da mi razvaljuje plastiku na vratima,niti da je onaj poznati zvrrrnd zvuk kad se nafrlji neki jeftikaner. Tako da iz te perspektive gledano,ovaj Bose prolazi veoma dobro.I odlično je učvršćen,zvučnici su kako rekoh,trosistemci naprijed, otraga u vratima su izgleda gotovo čisti bass,sad stvarno nisam siguran,odokativno bi rekao da stišavanjem suba na main unitu, njihova glasnoća pada na oko 15%,dok prednjima pada za nekih 15%,što je ogromna razlika,dakle držanjem suba na 50tak posto snage i prebacivanjem F/R setupa na blagi rear,dakle 20tak posto, dobije se veoma solidan zvuk bez distorzije i treskanja cijelog auta.

Dakle uštelam sub na 50%, F/R je nekakav -3 u korist reara, low/mid/high naprijed je,govoreći na skali od 10, na 7/3/9 i nemam nekih primjedbi zasad.

Čak i uz ovaj Sony unit koji imam,GT414U. Da mi je dati nešto bolji unit, sigurno bi sve i bolje zvučalo.

Hvala svejedno na objašnjenju,nisam skužio iskreno,totalno smo se nesporazumjeli.

Kada govorimo o ni pola snage,da li je to isti princip kao i oznaka 4x50W,što ustvari rijetko na boljim modelima da je i 4x22.5W,tu negdje? To je taj princip,dakle 500,600W sub,u biti daje nekakvih 250W efektivno? Ne kužim se baš u detalje zvuka,ali tako sam to shvatio.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 07.05.2009. u 16:53.
thedream je offline   Reply With Quote