View Single Post
Staro 06.11.2020., 17:50   #3121
.Scorpion.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
mućke iz ADM-a

Ovo se dogodilo dosta davno, bili su još u podrumu one zgrade, bio je visoki lik i jedan punašniji ako se ne varam (moguće s naočalama i madežom na licu), nakon lošeg iskustva s njima nikad više tamo nisam ušao, a bili smo prije toga kupili podosta komponenti kod njih, nas trojica smo imali reklamacije, jedan nije.


(Prije ozbiljnijih problema, jedne prilike kupio sam memoriju kod njih, prvu sekundu već mi nije radila, odmah sam je vratio, visoki lik mi je bez riječi dao drugu. Po njegovom ponašanju imao sam dojam da je memorija već i prije bila vraćena i da će je opet nekome ponuditi.)

Ozbiljniji problem je bio kad je prijatelju stradala ploča pod garancijom. Otišao je reklamirati, nakon nekog vremena pozvali su ga da dođe po ploču i dali mu nekakvu repariranu (drugi proizvođač, drugi tip ploče), donio je to kući i nije mu radilo. Nije htio s njima više imati posla (nije tip osobe koji bi se s njima natjeravao) i otišao je u drugu trgovinu kupiti novu ploču.
Kasnije se dogodilo da je bratu stradala ploča koju je tamo kupio, također pod garancijom. Znajući već za iskustvo s prijateljem i repariranom pločom, otišao sam osobno podići bratovu ploču kad su javili da može doći. Ponovo nude nekakvu repariranu (drugi proizvođač, drugi tip), ja im kažem da želim popravljenu ploču koja im je predana ili novu takvu. U trgovini je bilo još ljudi, visoki tvrdi da je ne mogu popraviti, a takve nove više nema za nabaviti. Ja im kažem da u tome slučaju želim povrat novca, visoki ponavlja da mogu uzeti repariranu. Ja mu kažem da neću to uzeti i da ću ga prijaviti društvu za zaštitu potrošača, on demonstrativno podigne telefon sa stola i kaže "Izvoli!", ja mu odgovorim "Hoću! Sa svojeg telefona!" i iziđem van.
Kad sam došao kući, već je bratu stigao mail od njih, traže račun na koji mogu uplatiti sredstva u visini kupljene ploče. (nisam još ni bio nazvao za zaštitu potrošača)
Uplatili su iznos i čak preplatitli za 110 kn, brat im je uzvratio mail i tražio račun te im vratio tih 110 kn. Tako je završila priča s ADM-om.

Inače, dogodilo mi se da strada komponenta kupljena u nekoj drugoj trgovini, nikakav problem nije bio da odaberem novu u istoj protuvrijednosti ako već nisu imali identičnu ili povrat novca.
.Scorpion. je offline   Reply With Quote