View Single Post
Staro 04.07.2018., 16:28   #1
DiVojich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Access problem

Poštovani,


Trebao bih pomoć oko gadnog problema xD... ne znam niti otkuda da počnem, što da guglam itd...uglavnom situacija je sljedeća:


- korisnik ima Office H&B 2010 edition, Win7 64bit OS;
- dobio je danas aplikaciju koja mu je bitna za posao, klikom na aplikaciju ona otvara Access 2010, i u njoj se radi, aplikacija ima extension accde;
- korisnik je danas prijavio problem (kada mu je isporučitelj aplikacije stavio na računalo aplikaciju) da prilikom otvaranje te aplikacije javlja "Language DLL file msain.dll is missing";


Neka od rješenja za missing DLL, koja sam uradio:


1.) DLL fixer, instalirao missing dll file;
2.) na guglu sam našao da se u putanju "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14\1033" copy/paste msain.dll koji se preuzme s neta;


Ništa nije pomoglo.


Glavni problem:


Napominjem, da sve ostale aplikacije iz Office uredno rade.


1.) Kod pokretanja aplikacije, pojaviti će se pokretanje Accessa, i nakon 10tak sekundi pojaviti će se prozorčić "enter product key";


2.) Unesem "product key" i nakon par minuta me opet traži "enter product key";


zatim se pojavi prozor


4.)"Microsoft Office Home and Business 2010 ne može provjeriti licencu za ovu aplikaciju. Pokušaj popravljanja nije uspio ili ga je prekinuo korisnik. Aplikacija će se sada zatvoriti".



5.) Restartam komp, opet pokrenem, otvori se Access 2010, zatim se pojavi:


"Identifiiciran je mogući sigurnosni problem. Upozorenje: pouzdanost izvora ovog sadržaja ne može se provjeriti. Ovakav sadržaj trebate omogućiti samo ako on pruža neophodne funkcije i ako ste sigurni da je njegov izvor pouzdan."


Kliknem na otvori, te se pojavi:


"Ovo je baza podataka u formatu koji nije prepoznatljiv. Možda je stvorene novijom verzijom Microsoft access od one koju koristite. Ažurirajte svoju verziju na trenutni i zatim otvorite ovu datoteku".


Odaberem Ok, opet mi se pojavi "Enter product key".



6.) Office Repair nije pomogao;


7.) Ne nudi se nikakav update Windowsa ili Office;




Ako imate ikakvu ideju koja bi me uputila u pravome smjeru, bio bih zahvalan.


lp i ugodan dan želim
DiVojich je offline   Reply With Quote