View Single Post
Staro 15.12.2013., 20:08   #18
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
@Windfucker - Fino Dobre temp za stock cooler i ambijent u kojem se nalazi. Čini se da svi ti procesori rade na 1v i nižem naponu bez problema. Ja sam imao jednog G1620 koji je radio na 0.9V i G1610 koji je također radio na 0.8V. Nisam ga probao spuštati ispod, nisam ni siguran da li je u BIOS-u dostupna mogućnost nižeg napona. Znam da u AiSuiteu nije bilo ispod 0.8V.

A u vezi ovih usporedbi, Magarac, pa normalno da se ovaj procesor, ili bilo koji Pentium ne može mjeriti sa punokrvnim counterpartovima iz i7 serije. Ti si navikao na i7 pa bi ti i i5 bio "preslab". Nedaj Bože još zaključani. Nije ni i3 bogzna što jači kojeg spominješ kao minimum, pogotovo jer ima istu količinu cachea kao Pentiumi. HT pomaže tek u specifičnim situacijama. A mogli su im komotno ubaciti barem 1MB više jer se on uvijek osjeti i dobro dođe. Malo sam napamet rekao da bi proc mogao tjerati GTX650/660. Nisam imao toliko grafičkih kartica pa ne mogu reći. Iako, nije svima bitan maksimalni framerate ili da proc fila karticu na 100% ako takav setup rezultira ugodnim framerateom.

I da, zajeb je što su zaključani do kraja, mislim kad bi dali barem korigiranje strapa na 125MHz ili 166MHz da bi se ljudi možda i odlučili na igranje s njime. No opet, za bilo kakav oblik overclockinga je potrebna i Z87 ploča koja košta, pa opet čitava priča po pitanju isplativosti pada u vodu.

@rendula - ne još
ček sek
jel onda i3 opravdava skoro 2x veću cijenu u odnosu na 3220 (cjenovna referenca: links)?
nisam se pretjerano ni zanima za OC na mome, jer em je zaključan, em ne znam koliko bi se i dalo uopće dobit obzirom na relativno visok stock takt (e.g. opravdat smisao gubitka vremena)

npr. crysis 3 na trenutnoj konfiguraciji ide na 1920x1080 (medium system setting, 8xaf, 1xmsaa, teksture na high), dok recimo enkodiranje mp4 videa s 480p na 360p rezoluciju ide s 140-150fps (stari am2 je bio triput sporiji u istoj operaciji)

pitam zato jer sam svoj sadašnji procesor igrom slučaja dobio za smiješno malu svotu, a moga bi ga prodat za 100-njak € i onda za 300 kn dobit spomenuti pentium - ukoliko neke veće razlike nema, zašto ne stavit 400-njak kuna u džep?
flyer1 je offline   Reply With Quote