View Single Post
Staro 22.03.2011., 13:39   #20
Neqael
what the hell?
Moj komp
 
Neqael's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Pula
Postovi: 74
Citiraj:
Autor donniedarko133 Pregled postova
Poigravam se s laganim overclockanjem.
Rezultati pod punim opterećenjem na svim jezgrama:
Kako sam kod tebe vidio ovaj test stabilnosti, nije mi vrag dao mira a da i ja ne probam i to sa onim ventilatorom iz pakovanja. Strašno nešto! Ugasio sam nakon dvije minute od straha nakon što sam vidio ovaj prikaz temperature 82°C
Stability Test
CoreTemp-Scr
Nakon što sam se smirio, prošetao malo po dvorištu i tako to, išao sam u postavke FAN Xpert i prebacio na Turbo pa se temperatura spustila na 30°C
AI-Suite-II-10114
Međutim kad pokrenem bios tamo se naravno pojavljuje uvećana za 20°C (piše 52°C)
P3220004.jpg
A kod postavka u EFI bios jedino što sam promijenio je X.M.P.
P3220018.jpg

Čitam po raznim forumima za to odskakanje u čitanju temperature i jednostavno, točna je ona čitana iz windowsa jer u protivnom CPU bi mi u onom testiranju gorio na 100°C. Na stranicama piše da I5-2500K izdrži do 72.6°C ja sam prešao za deset stupnjeva (sad i nikad više)

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Pastu imaj ovu iduća 2-3 mjeseca, stavi neku keramičku, bit će hladniji CPU u ljetnim mjesecima, time i tiši...
Poslušat ću tvoj savjet te kad zatopli kupiti neku kvalitetnu termalnu pastu a možda i mrvicu bolji ventilator. Bolje dati nekih 200Kn za to nego gledat kako mi gori CPU.
Neqael je offline   Reply With Quote