Tema: Revolut
View Single Post
Staro 06.10.2019., 02:46   #437
p3c3k
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Vidim da se cesto postavljaju pitanja koje su prednosti/mane Revoluta.

Osobno ga koristim skoro 2 godine i samo jednu situaciju sam imao problematicnu, ali vise o tome u nastavku.

Jako cesto putujem i u potrebi sam za 5valuta, a to su slijedece: EUR, HRK, GBP, USD i CZK. Revolut trenutno nema nikakvog smisla za ljude koji borave u Hrvatskoj, te eventualno putuju na godisnje odmore u trajanju od 15ak dana (pod time racunam skijanja i ljetovanja) i eventualne vikend putnike koji se baziraju u zemljama gdje je EUR nacionalna valuta. Puno povoljnije je koristiti kreditnu karticu i u konacnici placati kunama te prihvatiti tecaj i konverziju svoje banke nego posjecivati lokalne mjenjacnice i muciti se za gotovinom.

Revolut ima smisla ako cesto mijenjate nacionalne valute placanja, jer tako eliminirate svu gotovinu - bila ona papirnata, bilo kovanice, jer eto niti jedna mjenjacnica ne zeli primiti kovanice, a realno uvijek su ih puni depovi nakon putovanja. Novce mozete drzati u bilo kojoj valuti i po potrebi je pretvarati u zeljene.

Primjer Ceske
-Naravno da mozete platiti racun gotovinom u EUR, ali svi ce vam vratiti ostatak u CZK i to po jako losem tecaju - 1EUR=20 do u najboljem slucaju 23CZK
Jedino mjesto gdje uvijek mozete dobiti 25CZK za 1EUR su mali i neugledni kineski/vijetnamski ducani.
-Revolut u trenutku pisanja posta ima tecaj 1€=25,58CZK, istina razlika je zanemariva ali izbjegavate trazenje tih malih i neuglednih ducana kod kojih je moguce promijeniti novce. Vrijeme=novac Takoder pretvarate iznos koji vam je u tom trenutku potreban. U tom slucaju preostaje vam minimalni neupotrebljivi novac.

Radio sam u Srpnju ove godine u Engleskoj, i naravno placu sam primio u GBP i to pogadate na koji racun - Revolut.
U Hrvatskoj ne posjedujem devizni racun na koji bi primio GBP, posjedujem EUR. I preostaju mi dvije opcije primiti placu u HRK ili u EUR. U oba slucaja banka odraduje konverziju za mene. Povoljnici slucaj je primiti iznos u HRK jel je samo jedna konverzija (GBP->HRK), dok u slucaju da zelim EUR banka radi dvostruku konverziju (GBP->HRK, HRK->EUR) Ako se varam molim da me se ispravi, jer meni je bilo tako receno.

U Rujnu ove godine boravio sam na kruzeru, i eto nisam pazio i promakla mi je informacija da se sve transakscije na brodu odvijaju u USD, jer zasto bi se placanja vrsila u USD kad plovimo po Europi. Da nisam imao Revolut, vec normalnu karticu Hrvatske banke, za podizanje gotovine sa bankomata na svaku transakciju, ma kolika ona bila placa se 6,50$ naknade. Ovako sam u protuvrijednosti 200EUR podigao USD bez ikakve naknade i to u vise navrata.

Jedini problem koji sam dosad imao je bio na putovanju iz Napulja u Barcelonu. Posto signala nismo imali cim smo isplovili iz luke, a internet se placao ne malih 40USD po danu, odlucili smo uzivati bez njega. Pri placanju sa karticom transakcija je bila odbijena, sto je sve ostavilo u cudu. Novaca imamo ali jednostavno ne prolazi. Problem je bio sto je u postavkama bila ukljucena sigurnost na temelju lokacije. Mobitel je zadnje registrirao Italiju, a u trenutku placanja vec smo bili miljama daleko od Italije. Spajanje za internet i iskljucivanje te opcije rijesilo je problem.

Takoder ono kaj valja istaknuti kao veliku prednost je slanje i primanje novca - trenutno bez ikakvih nakada i dijeljenje racuna. Dovoljno dugacak je post pa ako nekoga zanima vise slobodno neka pise u DM ili ostavi ovdje pitanje i rado cu odgovoriti.

Blokiranja racuna? Prvi glas. Vise manje sve uplate koje sam primao od raznih poslodavaca i u gore navedenim valutama nisu prelazile 2000€ u protuvrijednosti. Mozda imaju neki limit i provjere zbog eventualnih manipulacija i traga novca od koga dolaze...
p3c3k je offline   Reply With Quote