View Single Post
Staro 27.08.2019., 10:28   #9989
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
hmm... imam Bnet koaks u zgradi i njihova se mreža nadograđiva uskoro na EuroDOCSIS 3.1 sw i Gigabitne brzine, taj info imam potvrđen da bi to sve moglo krenit sad jesen/zima a najkasnije početkom sljedeće godine.

screenshot A1 radova di se vidi micanje starih HFC kabinetića i kasnije će postavljat duplo veće od ovog na slici a svugdje okolo raskopavaju i postavljaju nove svjetlovodne kablove a miču koaksijalne iz zemlje koji će po pričama ostat samo po ulazima i zgradama.
https://imgur.com/BjnkemF
Nikad nisam vidio takav ormarić za A1, meni ti to više liči na stakloplastični ormarić za javnu rasvjetu.

To da miču koaksijalac do zgrada nema nikakve logike, to bi im drastično povećalo trošak infrastrukture. Ako će micat koaksijalac onda će ga maknut kompletno, a da ga ovak maknu polovićno bi morali imati hrpu novih CMTS-ova za svaku zgradu posbeno što bi drastično diglo trpšak struje i svega.

Pogotovo nepotrebno ako ide DOCSIS 3.1. Ali to je već bilo potvrđeno iz raznih izvora i prošle i valjda pretprošle godine da ide na nije išlo. Ne bi se ni najmanje čudio da opet ne bude ništa.
Exomaniac je offline   Reply With Quote