View Single Post
Staro 19.03.2019., 16:59   #131
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Ovisi kako kome i koju veličinu i rezu hoćeš, AOC C24G1 ima već za 1700kn što i nije puno
Ma ispod 3 soma nema pošteni 1440p monitor sa 144hz, da nije smeće sa TN matricom. Gleda se IPS. TN je kao za gamere ali ja taj monitor ne bi ni pogledao. JEsam jednom i nikad više nazad nakon prelaska na IPSa. Postoji jedan ACER model 27", 1440p, 144fps, IPS koji je ispod 3 soma ali neznam kakvi su njihovi monitori.
Screen tearing se pojavljuje i kad su fps više ili manje od HZ monitora. Kod mene slučaj da me "koči" 60Hz (1200p) monitor jer grafa može više. Realno veća rezolucija znači ljepšu sliku i u igrama ali kad sam pitao frenda koji je prešao na veću rezu pa onda na 144hz što mu je važnije odgovor je bio: "Na rezu sam se navikao, sad mi je isto, a 144hz/fpsa osjetim svaki dan". U planu mi je nabavka 144hz freesync monitora sad je samo pitanje reze. U principu monitor poskupljuju sve te karakteristikae. Ako je 1440p, pa 144hz, pa IPS ekran pa još freesync, takav je dosta skup jer ima sve što treba. Kad se nema love onda se ide na kompromise. Ja bi rađe nižu rezoluciju pa da je 144 Hz i freesync. To za gaming. Za DTP i video obradu je sve drugačije, bolje veća reza, IPS....


Citiraj:
Autor tbogovi1 Pregled postova
Imam ovaj monitor:

https://www.lg.com/uk/monitors/lg-29UM68

I gtx 970 i sad bi uzeo nitro special ed. Ili mozda pod navodnike 1070
Kako reče Mommi 1660 ili 1070 (iako ja osobno ne kupujem rabljene grafičke) će gurati na tom monitoru sve kaj treba i postoji trenutno.

Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Na 144hz monitoru je tearing takoreć nepostojeći ako je fps visok i to bez syncova.
Nepostojeć za neke hehe. Netko primjeti. Ali nije dramatičan kao na 60Hz monitoru. Posebno skužimo mi koji koristimo raznorazne head trackere.

Zadnje izmijenjeno od: renc. 19.03.2019. u 17:09.
renc je offline   Reply With Quote