View Single Post
Staro 20.01.2008., 00:32   #40
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ovo bi imalo veze isključivo sa fizikalnim svojstvima paste(fluidnost) na zadanoj temperaturi...Iz istih je razloga već 100-put prožvakana teorija o "sazrijevanju" paste na "radnome mjestu",i moguće je da AS5 ima lošija (uvjetno rečeno) "fluidna" svojstva netom po nanošenju.Zato mi je i budalasto vaditi zaključke o odnosu paste A naspram paste B na osnovu kratkoročnih testova...
Ona teorija brazda mi nije baš jasna,mislim kakve to veze ima sa dobrim poliranjem bez polir paste?Sorry,ali ne kontam to...
Btw,ono za čišćenje alkoholom& reakciju sa bakrom...isto ne kontam kakva je razlika u odnosu na benzin,pa obadvoje su organska otapala (a ne samo jedan kako si naveo),dapače,vrlo srodnih fizikalno-kemijskih svojstava,jer bakar je taj koji je uvjetno "problematičan",jer se radi o,generalno,vrlo moćnome katalizatoru kemijskih reakcija za koje baš i nije presudno jel' se radi o nazočnosti alkohola ili benzina...(A vs B).
Ispravite me ako griješim i LP svima.
Sa 1200 šmirglom, koju je čovek naveo kako konačno rešenje nisam se složio, jer sa tom granulacijom, pojava brazdi je neminovna, a sa pojavnom brazdi AS5 ne funkcioniše kako treba, tj. najbolji efekat te paste dobija se kada su obe površine ravne. Isto tako, kada brazde nisu prisutne, pored tečnom metala i AS5, teško da neka druga pasta može da parira, stoga da rezimiram, ravna površina + AS5 = odlični rezultati, ili neravna površina + AS5 ili pasta sa većom gustinom (kao CM) = skoro pa identični rezultati, gde AS5 može i da zakaže.

Apotekarski benzin skinut sa vatom ne ostavlja ništa za sobom (skoro pa ništa, ali kako god da okreneš nema pojava koje ću dole da opišem), dok posle alkohola, tj. čišćenja sa alkoholom, pojavljuje se vremnom skrama, tj. korozija, koja pravi tanke slojeve nepogodne za bolje provođenje toplote. Isto tako da bi se izbegao pomenuti problem, u bakar bi mogla da se doda određena koncentracija cinka, međutim dobijeni mesing nije neki provodnik tem., dok je ipak dobar "zadrživač" temperature zbog svoje gustine. Međutim kako se ne može pri hlađenju koristiti mesing (može, ali od hlađenja ništa) to se pri upotreni bakra kao rashladnog sredstva, izbegava čišćenje alkoholom, koje recimo pomenutom mesingu ne bi smetalo.

Nadam se da nisam bio opširan
__________________
Space je offline   Reply With Quote