View Single Post
Staro 26.03.2018., 18:38   #1
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Cooler Master IC Essential E1 review

moram se unaprijed ograditi kako je pri zamjeni paste usput ispuhan kompletan komp koji je stvarno već bio u komatoznom stanju, tako da je to zasigurno utjecalo na rezultate, a vidi se i po temp u kejsu (makar je došao friško iz vana pa je pušten jedno vrijeme da idle-a). međutim vjerujem da to baš i nije utjecalo u tolikoj mjeri na direktna očitanja sa jezgri tim više što su gore bile stare paste. moram isto tako napomenuti da sam od normalnih pasti imao na odabir ovu i zalman stg2 koji je skuplji 10ak kn i bolji u svemu osim na višim temp poput gpu-a (tomov 'ardver tako rekao), a njega sam baš htio propisnije ohladiti pošto je h110 debeli overkill za moj cpu, psu je u normal načinu rada što znači da se vent nikad ne gasi i diže/spušta se po load-u, ostatak pod moj komp.

prvi dio je odrađen jučer di je bio 3-4g star ac na cpu i tak negdje stock drek na gpu, ambijentalna 20c, prašina fajn postojana na kileru i moderate na grafičkoj, komp u pogonu 24/7.

idle, cpu 1.6ghz, gpu 450mhz, ventovi objašnjeni na slici:



load cpu 4.5ghz, gpu 450mhz:



load gpu 1200mhz, cpu 1.6ghz (ohlađeno na idle prije):



---------

idle nakon čišćenja kompa i zamjene paste, freq iste, ambijentalna 18c:



load cpu 4.5ghz, gpu 450mhz:



osim što nisam uhvatio pad temp na cpu nakon gašenja prvog idle testa kojem je trebalo par minuta da dođe na ovakve vrijednosti, sada je temp pala maltene momentalno:



load gpu 1200mhz, cpu 1.6ghz (ohlađeno na idle prije, obratite pozornost na gpu vent):



sve isto, ali gpu vent manual na 100%:



pro:

- dolazi sa malom špahtlom koja može služiti za bilo kakve namjene, ja se držim zrna riže/graška metode
- ima neku vlažnu maramicu za skidanje stare paste, makar ja to sve sa dobrim hračkom i maramicom skinem (pogotovo onaj okamenjeni gpu stock užas), ali ajde maramica je još imala sitno za pokupiti
- fina količina (1.5ml) za duže staze
- bolje 'ladi nego stari ac ceramique i osjetno je rjeđi pa se lakše nanosi
- 35kn

con:

- morao na drugi kraj grada u arenu ići po nju jer mi se sprdnulo imat novu pastu baš u nedjelju

slike same škatule ovdje.
syss je offline   Reply With Quote