View Single Post
Staro 31.08.2010., 14:30   #41
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Prije svega, autoru čestitke na trudu

Složio bih se sa ekipom koja predlaže veću grijalicu za ovaj test, a da bi se pravedno moglo presuditi push-pull vs single "situaciji".
Isto tako, sličnu simulaciju možemo postići "obrtanjem teze"- slabiji cooler nazivno, uz uvjet mogućnosti montaže push-pull kombinacije.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Moram također spomenuti da nisam želio izgubiti tjedan dana vremena testirajući svaku konfiguraciju sa Prime95 na small-FFT postavci nekih 6h, pa ćete se morati zadovoljiti sa prosječnih 15ak minuta, tj. dok se nije izvrtio selftest 1024K.
NHF, De5troyer, ali ovo mi je najveći fail testa, iako te poptpuno razumijem (po pitanju izgubljenoga vremena, ni meni se ne bi dalo, priznajem )

Jedenostavno, ovakvo ispitivanje bez par sati rada po testu (minimum!) nema baš nekakvoga smisla IMHO, a po pitanju konkluzivnosti, pogotovo za load.
"Plato" temperaturne krivulje mora biti postignut, stabilna vrijednost temp. i to na duži vremenski period, a da bi se mogao izvući kvalitetan zaključak.
Kontinuirani porast temperature, makar i za jedan stupanj svakih 20-ak minuta (imao sam prilike vidjeti u praksi i takve "krivulje" na mojim kompovima), jeste porast i neminovno vodi u rušenje sustava/nestabilnost; samo stvar vremena, dakle.
To je nešto što bi (između ostaloga) moglo baciti sasvim drugo svjetlo na ovu "A vs. B" komparaciju.



Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Hehe, ne znam baš...



I još nešto: rezultate bi trebalo promišljati kao "postotak razlike", a ne baratati pojmovima "razlike za x stupnjeva", što dodatno relativizira čitavu stvar.

Toliko od mene, i nemojte šta zamjerit' sve je napisano u najboljoj namjeri.


O.T.: I neka mi već jednom netko, (kvragu!) pomogne sa ovim problemom iz siga... postaje stvarno iritantno...
  Reply With Quote