View Single Post
Staro 13.05.2014., 03:51   #108
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
@mpetr

1.475v je poprilično visoka voltaža za taj procesor, meni fx8320 za 4.4Ghz traži 1.375v čini mi se, pa je moguće da ti temperatura prelazi 62 stupnja pod primeom ili na koliko je već namješteno da se komp gasi...inače kod tog procesora ako planiraš OC, gledaj da ti temperatura pod punim opterečenjem ne prelazi 60 stupnjeva, jer ako pod primeom ne prelazi 60 stupnjeva, onda ni u igrama neće preko 50, a to je sasvim solidna temp. za taj procesor...

najpametnije bi bilo da skineš core temp ili HW monitor ili neki sličan program za praćenje temperature, pokreni prime95 pa vidi kolike su temperature kada je procesor max opterećen...igre ne mogu opteretiti procesor isto kao i prime pa je logično da su temperature manje i to je razlog zašto ti se ne gasi u igrama, a pošto prime optereti svih 8 jezgri na 100%, temperatura brzo raste i vjerovatno pređe granicu na koliko je u biosu namještena max temperatura procesora, pa ti se komp ugasi da ne dođe do kuršlusa...

ako ti temperatura brzo dođe do 60 stupnjeva i ide preko, ugasi prime95 i provjeri da li je hladnjak dobro nasjeo na CPU/namontiran, ako je OK, onda prvo vrati BIOS na optimized settings i polako iz početka...pogasi sve opcije što su kolege iznad predložili i spusti voltažu na neku normalnu razinu, nemoj forsirati sa voltažom i definitivno je skini sa 1.475 na 1.375-1.4v i vidi koliki je stabilan OC na sa tom voltažom...

LCC ili load line calibration ti laički rečeno održava napon stabilnijim, nema vdropa ili je jako malo prisutan kada je uključen...stavi ga na medium ili high...
dadosbcro je offline   Reply With Quote