Tema: Kudadalje?
View Single Post
Staro 11.10.2001., 12:24   #21
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by choby
u irskoj? i da se tamo nemre nabavit (bilo kaj)? stvarno čudno i za ne povjerovat!
ali nevezano za to, ono kaj meni strašno ide na živce je nabijanje cijene od strane intela. ono kaj je brzi spomenuo, da nije AMD uspio sa Thunderbird-jezgrom napravit dobar procesor (unatoč grijanju), malo sutra kaj bi Intel snižavao cijene svako malo. i kaj bi se trudio izbacit svaki mjesec sve jači procesor. vratimo se godinu i pol unatrag (taman prije izlaska Athlona), pa pogledajmo tadašnje cijene PIII na (recimo) 600 MHz, mislim da je koštao ko sad P4 na 2 GHz.
treba bit sretan kaj postoji konkurencija, kakva god da je. jer ako AMD ode kvragu (gateway, micron,...), evo opet starih vremena kad se kupovalo celerona jer je PIII bio enormno skup.
slazem se ja u potpunosti s tobom, da nije AMD-a kakav je danas cijene bi bile puno nepovoljnije.

sto se tice hardvera kod nas (u irskoj), situacija je puno drugacija nego u hrvatskoj... tu su sve ozbiljne informaticke firme, nema "srusi&zapali d.o.o.", "ukradi i sinovi d.o.o." i slicnih... stoga nikome ne pada na pamet kupovat "slozence".. da to rade jednostavno bi propali, supporta nema, odrzavanje nemoguce itd. a s obzirom da firme cine vecinu trzista (ko i u hrvatskoj), ostaje samo mali dio trzista za racunalne komponente... ja tu znam samo tri ducana koji prodaju komponente.. i ponuda je jako ogranicena. a vjerujem i da vecina ljudi koji kupuju osobno racunalo kupuju brand-name, a ne da slazu vlastito... tak da zapravo slaba ponuda ni ne cudi kad nema trzista.

no i dalje nam ostaje 'net, sam mi je draze kupit u ducanu.. uvijek mogu vratit i dobit novce nazad, imam cvrstu garanciju i nema izvlacenja.. a ak kupim prek neta imam zaje* s tim.. manje neg sa hrvatskim ducanima, al svejedno, nije da mi se da upustati u takvo sto
dpajur je offline   Reply With Quote