View Single Post
Staro 17.09.2014., 13:08   #150
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Pitanje za znalce ove teme, vidim ima tu i "potkovanih"

Naime, živimo u kućanstvu gdje je već dugo vremena odjavljena pretplata (negdje 90-ih) i 1 televizor je plombiran. Još uvijek je kod nas, plomba je gore.

I jučer netko ženi zvoni na vrata - inkasator. I ona ga pita što želi, on kaže za tv pretplatu, kao nije plaćano, platit ćemo kazne ovo-ono. I žena kaže nemamo tv, radio ništa, ne želimo plaćati uslugu koju ne koristimo. Lik dosadan i naporan, vadi neke zakone, pa spominje velike kazne i na kraju joj kaže da će napaltiti samo par kazni unatrag. Traži je OIB i podatke na što mu ona kaže da nemamo tv, da nećemo plaćati i da mu ne da podatke (ali je znao prezime za taj kućni broj).
Ujedno mu je rekla da ću ga ja kontaktirati i javiti mu se na telefon u vezi toga. I tu je bio kraj, zatvorila je vrata i lik je otišao.
Što mi je najpametnije sad učiniti? Na ženu ne stoji auto, no ima ADSL na svoje ime. Sad da li oni mogu na temelju toga prisilno naplatiti pristojbu? Da mu javim da je tv pretplata odjavljena, tv plombiran i da provjeri podatke u svojoj matičnoj kući. I da mu mogu pokazati plombirani tv sa plombom ako inzistira. BTW to je stari RIZ tv koji ima ispravljač zasebno
Sad će ti doći uplatnica na 240kn doma. Ako platiš, postaješ pretplatnik. Ako ne platiš, za cca pola godine ideš na sud i čeka te natezanje po javnim bilježnicima, pisanje molbi i žalbi i tako to, s time da će ti ovaj kmet opet doći na vrata...

Ti odaberi što misliš da je bolje
Brko je offline   Reply With Quote