View Single Post
Staro 14.08.2016., 17:20   #18
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
2. Druga stvar koja mi je apsolutno neshvatljiva je da nitko ne koristi senzor zvan "prst" koji je uvijek točan +/- 10 stupnjeva.
Ja koristim prst i lice metodu, gurnem obraz/nos na cooler i jara se osjeti odmah ako je ima...

Nego ja kako vrijeme u testiranju ovog x4 860K i F2A88xM-D3H dolazim do zakljucka kako je ovo cistokrvni polu-proizvod. E sad je cijela serija Fm2+ procesora i ploca ima ovaj problem ili samo neke - neznam.

Najnovije otkrice: zaglavnjivanje onog senzora sto je @PURSUIT oznacio !
Nevjerojatno, od 5 paljenja racunala 3 puta ostane zaglavit na nekoj random vrijednosti. Ok kada ostane recimo na 40C i vise ali maloprije mi je ostao zaglavit na 32C i ja pokrenem OCCT a jezgre odu u nebesa na 67C prema Thermal Margin, ostade samo 12-13C do maximalne temperature kada se gasi ili trola proc... nevjerojatno !

E sad, da sranje nebi bilo jedno sranje uvjek dolaze 2 zajedno... na taj senzor je vezan CPU FAN bilo silent, normal ili pwm regulacija, svaka se veze na ocitanje TOG senzora i sta se desi... Pokrenem OCCT a FAN mrtav hladan i dalje cumi na 1100rpm-a ?!

Nisam jedini, nasao na netu jos podosta zalbi na zaglavnjivanje tog senzora kod x4 680K i jedino rjesenje je staviti u biosu full speed za cpu fan ali ko ce onda trpiti vent na 2500rpm-a stalno ?

Jednostavno nema regulacije nikakve kada senzor zaglavi...

Ja nemogu vjerovat da si AMD ovako sta moze dopustiti, pa kave su to djecje bolesti ? Sta da se to desi nekom obicnom useru koji blage veze nema o takvim sitnicama ? Pokrenit ce igricu, senzor zaglavit, racunalo za 20min se gasi jer FAN vrti na 600rpm-a ?!?

Eto, jedino razumno sto sam mogao napraviti da sam stavio na full speed ali onda prosljedio sve na Fan Mate od Zalmana i na njemu rucno spustio rpm na onoliko koliko je potrebno da ne prelaze 62C jezgre u full loadu a to je oko 2k rpm-a sto je jos podnosljivo, druge opcije nema... jednostavno nemas regulaciju kada djubre zaglavi.

Bios sam fleshao isto da vidim oce se promjeniti, qujca oce... od F7 do zadnjeg beta nema razlike, random zaglavi cpu temp senzor. Jednom upalis racunalo u biosu stoji 30, drugi put 48, jednom je pisalo i 65 ! Udjes u windowse i vidis razliku u Thermal margin 55C sto znaci da je proc na 25C....

Razmisljao sam da zamjenim cpu i mbo senzor jer od mbo ni jednom nije zaglavio, u cpu senzor spicim chasis fan koji nemoze preko 1200rpm-a i tih je a u mbo senzor cpu fan ali opet... premala je oscilacija mbo senzora da bi mogao urediti regulaciju cpu fana... skoro pa sam ocajan...

Eto na slici, senzor zaglavit i uopce ne utjece na cpu fan speed koji je tu reguliran sa fan mate....

Sumnjao bih na plocu ali nisam jedini sa tim problemom... hebeni polu-proizvod i ja hebena budala koji sam ga sklepo, tak mi i treba.

__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote