View Single Post
Staro 22.09.2010., 19:21   #123
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor MARVIN Pregled postova
Zanima me koji od ovih procesora (Phenom II 1055T, Phenom II 965, Core i5 760) je najbolji za rad u Premieru, Photoshopu, InDesignu, After Effectsu (CS4 ili CS5)?

Gledao sam malo tablice na Andandtechu i tom's hardwareu i vidim da se recimo u Photoshopu razlikuju. Photoshop CS4 - Ovdje je bolji Core i5 (gledam 750 jer nema 760)
Premier CS4 - Ovdje je bolji Phenom II 1055T
Dok na Andatechu ima samo Photoshop i bolji je Core i5-750
Našao sam još i na Adobeovom forumu ovo, što ne ide u prilog AMD-u.
Zanima me vaše mišljenje jel bolje 6 slabijih jezgri ili 4 jače za obradu videa i slike.
Sorry što izvlačim za kvotanje mjesec dana stari upit, ali nisam primjetio odgovora, a i neke stvari su mi digle obrvu.
Prije svega ovo sa Adobeovog foruma:
Citiraj:
For video editing, AMD is way behind Intel, because of the lacking SSE extensions, that are heavily used during encoding. So the short advise is: No.
Tamo savjete dijele teški neinformirani fanboyevci, kakvi bi ovdje pobrali flejm samo takav. Naravno da AMD ODAVNO ima SSE ekstenzije (, i da su štaviše sa Intelom postigli sporazum o daljnjem dijeljenju patentnih prava.
naravno da je za video obradu 6 jezgri BOLJE od 4, osim ako tih 4 nije na nekoj suludoj frekvenciji sa peterostruko skupljeg EE intela. Sam Photoshop je smijurija za većinu spomenutih gornjoligaških procesora i intela i amd-a, njemu je u najgorem slučaju potrebno samo mnogo rama i 64 bitna verzija (iako za nju ima relativno malo pluginova). No ja i u grafički zahtjevnom profesionalnom radu gotovo nikad ne naiđem na limit 32 bitnog Photoshopa (koji češće koristim zbog spomenutih pluginova) makar radio i na multi smartcomposite layer montaži bigboarda, za što sumnjam da ćeš ga ti koristiti.
Overhaul je offline   Reply With Quote