View Single Post
Staro 24.09.2018., 21:04   #1177
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802



BH5 i BH6 su bili skupi ko zlato, TCCx je bio poor man's BH, nije se clockao ko BH al je za svu raju srednjeg sloja bilo više nego dobro.
Ti čipovi su bili dostupni samo na keksima od 512MB, a memorijski kontroleri u northbridgevima nisu voljeli OC memorije sa 4 keksa, tak da je jedina solucija za imati future proof komp bila da se koriste 2x1GB keksi.

Tu je problem bio naći memoriju koja će se uopće dati iole clockati. Rješenje je bilo u Samsungovim UCCC mem čipovima, koji su se, uz puno sreće, mogli dobiti u određenim batchevima "non-expert" memorije, trenutno mi proizvođač ne pada napamet.



Gainward AGP 7800GS+ 512MB - ovu grafu sam pred pola godine kupio polovnu za 30€, za sjećanje na ovu konfu, dakle imam ju sad kod sebe.



u doba kad je već 80% mainstream grafičkih bilo dostupno samo na pciex sučelju, grafu mi je otac priskrbio tak da je iskeširao jednu cijelu svoju plaću. Uvjet je bio da skupim lovu za taj 2x1GB ram, koji je isto bio bolesno skup. Ako me sjećanje služi, 3500kn u doba kad su već počele 8800GT na pciex sučelju biti dostupne za već 2000kn.



Enhance 350W koje je ubrzo naslijedio Chieftec 400W.

Kako je to peglalo CoD i CoD2, Warcraft3, NFS, hijaoooo.
-->
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
E sad, jedino što me jako jako zanimalo svojevremeno je bilo naklokavanje Dothana s pomoću onog 478-479 adaptera pošto sam imao Dothana u T42 i činio mi se kao solidan cpu u to vrijeme, ideja o 2.5-2.8ghz sa tim procom je zvučala kao san
Ta sam generacija. Hardware jest star i slinio sam za time otprilike godinu dana, pa za mene svakako spada u ovu kategoriju.

Uz respekt svim starijim kolegama, u trećem razredu osnovne sam dobio upravo (i ponovo) spomenutog celera 333A, tj. ujedno si je i moj tata ostvario san i kupio svoj i moj prvi komp.

Nakon toga, kad je cijena starog hardwarea počela drastično padati, puno hardwarea generacija 286 pa sve do P233 su se mogli dobiti za male novce. Tak da je stari malo po malo skupio dovoljno komponenti i krenulo je igranje da se ne upropasti odmah novi celer

Ali prvi pravi vlastiti komp koji sam bio složio imao je prescotta kojeg sam kupio od masnog u kutiji normabela (), Intel D865PERL ploča.
Za grafu sam morao šparat, pa se privremeno kupila GF4MX4000 koja je bila jedna od najslabijih inačica grafičkih u to vrijeme. Svejedno sam ganjao NFS U i U2 na tome i stvarno uživao.

Ali Dothan, to je bila prava stvar.



Nije se išlo u ekstreme bez da se ekstremno moddalo:





I tu je ta konfiguracija koju ću zauvijek pamtiti. Žao mi ju je bilo prodati, ali pregazilo ju je vrijeme bilo, a novaca za novo ko školarac nisam imao.



Dothan 740 @ 2.8GHz

2x1GB DDR1



BH5 i BH6 su bili skupi ko zlato, TCCx je bio poor man's BH, nije se clockao ko BH al je za svu raju srednjeg sloja bilo više nego dobro.
Ti čipovi su bili dostupni samo na keksima od 512MB, a memorijski kontroleri u northbridgevima nisu voljeli OC memorije sa 4 keksa, tak da je jedina solucija za imati future proof komp bila da se koriste 2x1GB keksi.

Tu je problem bio naći memoriju koja će se uopće dati iole clockati. Rješenje je bilo u Samsungovim UCCC mem čipovima, koji su se, uz puno sreće, mogli dobiti u određenim batchevima "non-expert" memorije, trenutno mi proizvođač ne pada napamet.



Gainward AGP 7800GS+ 512MB - ovu grafu sam pred pola godine kupio polovnu za 30€, za sjećanje na ovu konfu, dakle imam ju sad kod sebe.



u doba kad je već 80% mainstream grafičkih bilo dostupno samo na pciex sučelju, grafu mi je otac priskrbio tak da je iskeširao jednu cijelu svoju plaću. Uvjet je bio da skupim lovu za taj 2x1GB ram, koji je isto bio bolesno skup. Ako me sjećanje služi, 3500kn u doba kad su već počele 8800GT na pciex sučelju biti dostupne za već 2000kn.



Enhance 350W koje je ubrzo naslijedio Chieftec 400W.

Kako je to peglalo CoD i CoD2, Warcraft3, NFS, hijaoooo.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote