View Single Post
Staro 24.09.2018., 14:49   #1172
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Moraš spojiti oba priključka, Com port i prolazni PS2 tako da... jbg
A da spojiš PS2 preko USBa, i onda spojiš Com port preko vanjskog kontrolera? S druge strane, bilo bi jednostavnije napraviti staru konfu...

...

Nego, išao sam kroz stare fotke u mobitelu, i pronašao nešto zanimljivo iz 2013. godine. Naime, imao sam izložbu starih računala u jednoj gradskoj knjižnici, gdje sam ne samo organizirao nego i postavio (interaktivne) kompove za ljude, da ih probaju i prisjete se kako je bilo ne tako davno



Bilo je malo problema sa organizacijom, naime par minuta prije nego što sam to sve postavio sam shvatio da možda ne bude bilo mjesta za sve mašine koje sam želio izložiti. A i naravno u 2013. godini sam tek počeo sastavljati kompletne konfe, tako da izbor onog što sam mogao staviti nije bio velik, pa je tako jedna od mašina završila kao Celeron 466, sa Voodoo2 grafičkom, a 486-ica je imala problema sa memorijom. Svi problemi su kasnije riješeni, ali naravno to je bilo poslije same izložbe

Sve u svemu, bio sam zadovoljan kako je prošlo... Nije bilo puno zainteresiranih, ali oni koji su došli u knjižnicu kroz tih nekoliko dana, uvijek su se zadržali kod 486-ice, koja je UVIJEK bila zauzeta. Zaključak, je*eš 3dfx i Voodoo, ako imaš 486, sa Win 3.11 & MS-DOS 6.22

Imali smo i TV ekipu (24 Sata?) koja je snimila javljanje uživo... Tražili su me da kažem riječ-dvije, ali nisam želio pred kamere, pa sam to prepustio osoblju KGZa. Ali su zato Večernji List & jedan drugi portal (stavim link ako ga nađem) proširili vijest o izložbi i pozvali ljude da dođu probati.
LINK na Večernji
  Reply With Quote