Tema: TV Antena
View Single Post
Staro 18.10.2010., 00:35   #27
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Trenutno su gore neke stare logaritamske antene (riblje kosti) iz vremena Marije Terezije.


Sorry, ja zaboravi na ovaj post, danas tek skužio.

Situacija je zbilja hebena i bez nekih odricanja neće ići. Evo na tvojoj karti sam zapravo skicirao situaciju kakava ti je sada, koliko sam mogao usporedit
iz same slike jer je prevelika no sama dvorana mi je poslužila kao orijentir prema odašiljačima.



1. Plavo su pravci trenutne pozicije tvojih antena, koji stupanj sim-tam...
2. Crno su Borinci koji su blokirani i tu kruha nema.
3. Crveno su alternativni pravci iz kojih možeš dobit upotrebljiv dvb-t signal.
4. Ni jedna antena ti ne gleda u Borince ili Drenovce i zato nekad signala ima nekad nema....

Sad opcija ima više:

1. Žrtvovat 2 RTS programa i tu antenu zakrenit prema Drenovcima, blizu su, mora biti dobar signal.
2. Zakretat antenu koja gleda u BiH prema Slavonskom Brodu pa probat od tamo dobit dvb-t signal jer kut zakretanja nije velik, BiH programi bi mogli ostat dobri no Brod nije baš blizu tako da bez terenske probe ne tvrdim da će to ići.
3. Dodavanje još jedne antene koja će gledat na Drenovce ili prema Brodu. Ja osobno bi tražio signal sa Broda pa koliko koštalo da koštalo jer od tamo idu sva tri MUX-a tj. umjesto 4 može se pratit 7 ili 8 kanala digitalno.

Ako ćeš dodavati još jednu antenu treba ti:

1. Antenski udruživač - širokopojasni jer imaš na obje strane VHF/UHF kanale, RTS-1 na 10-tom i na drugoj strani RTRS na 5-tom.
Obje antene ćeš spakovat u taj udruživač i izlaz iz tog udruživača ide u širokopojasni ulaz DVB-T kanalnog pojačala koje znači mora biti u izvedbi - jedan kanalni ulaz + širokopojasni ulaz.

E sad je problem što ti pojačalo moraš naručit sa određenim kanalom za taj kanalni ulaz i on će na tom kanalnom ulazu radit samo npr. na 38 kanalu ili 23-ćem itd...
Treba prvo kupit antenu i ove dvije privremeno odspojit i stavit tu novu antenu na postojeće pojačalo pa tražit signal sa Drenovaca ili Broda. Ako uhvatiš dobar signal sa Broda super, radit će a ako ne ostaju ti Drenovci.
Kad si testirao i ustanovio odakle dobijaš dobar dvb-t signal onda naručiš pojačalo sa određenim kanalnim ulazim i tim širokopojasnim. Antenu nikako ne uzimaj "riblju kost VHF/UHF" jer uz dvije postojeće moglo bi biti problema
zbog kuta zračenja samih antena. Ako već mora biti "riblja kost" nek bude onda samo ovakva UHF a bolje bi bilo uzet ovu ili ovu.

Eto opcija mali milion pa se misli
Da didi uvedeš MaxTV ? Imat će sve kanale a moš i surfat kad si tamo

edit: ništa od signala sa Broda zbog više razloga:

1. Tri frekvencije idu od tamo a nema načina da tri širokopojasne antene upariš pogotovo što se neki kanali preklapaju.
2. Kanalno pojačalo može samo jedan kanal pojačat i propuštat na tom kanalnom ulazu.
3. U suštini bi i moglo no Pink na 23-ćem gubiš 100% i nemaš sa Broda MUX-B i MUX-D tako da onda bolje na Drenovce odmah u startu stavit još jednu.

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 18.10.2010. u 00:51.
silver_tip je offline   Reply With Quote