View Single Post
Staro 18.08.2016., 09:36   #24
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Meni u 6 ujutro stigao SMS da su mi odobrili unlockanje bootloadera. Moram priznati da sam iznenadjena, jer sam se naslusala horror prica da neki nikad nisu dobili kod (kao moj significant other za tatin mu Redmi 3), a neki su cekali po mjesec dana. Meni su odobrili u roku od cca 38h. Jest da nije kao npr. Sony gdje je taj postupak automatiziran i gotov u roku od minutu, but we'll get there eventually. Rekla sam Top One-u da mi ostave stock kineski ROM jer je jedan poznanik imao problema sa unlockanjem bootloadera na xiaomi.eu ROM-u. Sad cu vidjeti dal ce meni proces biti bezbolan.

Inace, u medjuvremenu sam probala staviti google play i ostalo, ali mi se bez prestanka crashali google servisi. Onda sam napravila factory reset i povukla OTA update, dala decku da se s tim jbava i na neku foru proradilo, makar je doslovno istu stvar ko i ja napravio. Sto se tice samog ROMa, sve made in china aplikacije su bile instalirane kao user apps, tako da se to fino da maknuti van, ako si netko bas hoce ostaviti taj kineski ROM gore.
Baterija je za sad ok, makar nisam ni nesto pretjerano prckala po mobitelu. Ali u usporedbi sa mobitelima koje sam imala u proteklih godinu dana - bog i batina. Xperia Z je max maxova u idealnim uvjetima dosezala 4h SOT, Redmi Note 2 prosjecno 4h50 do max 6h sa obje SIMice aktivne, a HTC One M8 je bio najveci promasaj sa manje od 3h SOTa sto me duboko razocaralo. Sve u svemu, cini mi se da cu ivaj mobitel sa brutalnim koristenjem puniti svaka 2 dana, prosjecno 3 jer ga ne koristim toliko cesto.
R3S je inace nesto jaca inacica Redmi 3 Pro-a i trebala bi imati mrvicu bolju bateriju. I da, dolazi sa Marshmallowom, ne Lollipopom.
Sa push notifikacijama sve ok out of the box. Uglavnom, kineski ROM je ok za koristenje ako se netko ne zeli zezati s flashanjem.

E da, mali edit. Jedina zamjerka je rezolucija ekrana. Stvarno su trebali potrpati FHD, ipak se osjeti tih 720p.
  Reply With Quote