View Single Post
Staro 01.12.2009., 15:23   #318
xarfaxus
Premium
Moj komp
 
xarfaxus's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 53
Citiraj:
Autor rivaldo10 Pregled postova
znači ovak,kada sam dobio adsl imao sam velikih problema,imao sam zyxel ruter i stalno mi se disconnecto poslije 20h,zatim sam uzeo max tv i nisam ga mogao gledat poslije 4 sata,i teh. su stalno dolazili k meni i na kraju ustanovili da nemogu ima maxtv al bi mi adsl trebo radit normalno,i onda su mi dali simensov ruter i bilo je dobro radilo,ali u zadnje vrijeme brzina pala je na 0,9 mbps što je jadno,i znao mi se resitirat i tako sam ja njih opet zvao i baba meni pitala to gore,i nazove me tip i kaže da nemogu imat brzinu veču od 1 mbps jer sam predaleko od centrale,a onda ga pitam zašto susjed ima brzinu 3.7 mbps i onda je on rekao da če odmah poslat tehničare,i oni su meni zamjenili kabel od telefona(bio je precvikan) ali opet mi je zagušenost 55 db.....
na zagušenosti linije 55db bi trebao imat najmanje 2 mbits ja imam 58 db i imam 2200 kbits brzinu.Negdje do 45 db bi trebala linija ima 4mbits stabilno imam frende koji imaju oko 46 db i radi ok na 4mbits brzinu.Nazovi ih i nek pošalju tehničara i da nek ti digne brzinu na 2 minimalno..Stvar ti je u sve u kablovima kada su postavljani ja sam oko 2.5km od centrale i imam tako lošu liniju a moj frend koji živi 3.5km od centrale i gdje su kablovi postavljani prije 10 godina on može imat 7mbits brzinu a ja tek 2mbits.I u vezi modema Zyxel i Dlink su blago rećeno smeče.Zyxel ima glup konfigurator i puca dosta veza ista je stvar s dlinkom.Siemens se555 je po meni najbolji modem možeš sve kontrolirat recconcta se i spoji na net za oko 15 sekundi dobro drži liniju,novi siemensi su ok ali samo za one blizu centrale jer im treb 3-4minute da se spoje na net i brzinu smanjuju.Thomson st780i je isto ok samo kaj je zaključan i nema puno naprednih opcija.Novi thomsoni koje t-com isporučuje su isti st780i malo bolji wlan domet i bolji dizajn.
xarfaxus je offline   Reply With Quote