View Single Post
Staro 02.11.2021., 17:14   #4850
simmeone_1
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
-->
Pozdrav ekipi,
Imam grafičko-zvučni problem na PC-u pa sam zato tu napisao u ovom dijelu foruma. Grafička kartica je GeForce GTX 1050 Ti, matična ploča je AB350-Gaming-CF (AM4), procesor je AMD Ryzen 5 2400G sa Radeon Vega Grafikom, zvučna kartica je Realtek. Problem se manifestira kao kombinirano i istovremeno grafičko-zvučno trzanje slike i zvuka gotovo pravilnog ritma. Obično traje kratko, manje od minute i nestane samo od sebe i zvuk pri tome ima nekakvi metalni distorzirani prizvuk ako me shvaćate. Par puta sam restartao windows pa je trzanje nestalo a takodjer je bilo slučajeva da se problem nastavio i nakon restartanja, ali kako sam rekao, najčešće ne traje dugo ali je iritantno i javlja se relativno često. Primjetio da se problem počeo javljati nakon što sam instalirao NVMe SSD disk. Ne znam jeli to slučajnost ili je povezano. Na mojoj matičnoj ploči ima jedna pozicija za NVMe disk, a grafička kartica može biti na 2 pozicije: direktno iznad tog diska ili za jednu poziciju ispod (gledajući okomito na ploču) i u drugoj poziciji grafička nije iznad NVMe diska. Smetnja se javlja bez obzira na poziciju grafičke kartice. Obično primjetim ovaj problem kad upalim igru. Danas sam primjetio i bez toga jer obično pomicanje miša nije bilo glatko nego „isprekidano“ tj. kao da preskače. Upalio sam muziku da se uvjerim i pjesma je znala na trenutke zastati na 1-2 sekunde. Toliko trzanje ili zastoj se javlja rijetko. Deinstalirao sam i instalirao drivere i za zvučnu i za grafičku karticu ali problem je ostao. Zna li netko zašto se ovo zbiva? Zahvaljujem svima na pomoći i savjetima.
simmeone_1 je offline   Reply With Quote